in ,

Triip Platformu, TriipMiles (TIIM) Nedir?

Triip

Triip Protokolü, hizmet sağlayıcılar ve müşteriler arasında doğrudan etkileşime olanak tanıyan blockchain’i etkin bir seyahat platformudur. Triip; tescilli bir token, Triip Miles veya TIIM tokenini kullanarak, seyahat edenler ve onlara hizmet sağlayanlar arasında daha fazla şeffaflık, güvenlik ve daha düşük maliyetli işlemler sağlayan bir ağdır.

2014 yılında kurulan Triip Protokolü, Singapur Turizm Kurulu tarafından lisanslanmış bir çevrimiçi seyahat şirketidir. 229 ülkede 29 milyondan fazla oda ve 6.000’den fazla yerel rehberle faaliyet göstermektedir.

Triip, bir ana bilgisayar görevi görür ve zeka ekonomisi yaratan bir blokchain ağı kullanır. Triip aracılığıyla hizmet satın alan müşteriler, açıklamalarını ek hizmetler satın almak üzere kullanabilecekleri kriptopara birimi TriipMiles ile ödüllendiren bir sistemde seyahat planlarını paylaşmaya teşvik edilir.

Hizmet sağlayıcı tarafında firmalar, daha iyi bir müşteri deneyimi sunabilecek seyahat hizmetlerini raporlayarak pazar içgörülerini paylaşmaya teşvik edilir. Başarılı müşteri adayları TriipMiles ile ödüllendirilir. İster yolcudan firmaya, ister firmalar arasında olsun veri ve içgörülerin paylaşılması kaydedilir ve açık, şeffaf bir seyahat platformu oluşturmak için TriipMiles ile ödüllendirme yapılır.

Triip Protokolü, yolcuların veya gezginlerin seyahat hizmetlerini bulması ve satın alması için pazar yeri sağlayan bir tür çevrimiçi seyahat aracısı olarak işlev görür. Triip Protokolü, ortakları olarak daha iyi bir seyahat ekonomisi inşa etme taahhüdünü gösteren seyahat firmalarının, yolcularla daha hızlı ve kişisel bir etkileşime sahip olabileceği bir alan yaratma vizyonunu taşımaktadır.

Ödemeler, blockchain aracılığıyla yapılarak yeni bir seyahat platformunun bir parçası olacaktır. Akıllı kontratlar, veri güvenliği konusunda daha titiz ve daha iyi seyahat deneyimleri sunarak seyahat düşkünleri için daha iyi olan yeni bir seyahat ekonomisi oluşturmak ve büyütmek üzere de kullanılabilir.

Projenin Özellikleri

 • Protokolün alanı; Tatil, Seyehat,Otel Rezarvasyonu, Shopping ve NFT’dir. “Dünyanın ilk sürdürülebilir seyahat kooperatifidir. TIIM, yani TriipMiles Tomochain’in çıkardığı ilk kriptoparadır. Android ve IOS üzerinden kullanacağınız bir uygulaması vardır. Uygulamayı indirdikten sonra Facebook üzerinden giriş yapabilirsiniz veya mail üzerinden kayıt olabilirsiniz. Uygulamada bir çok özellik mevcuttur. Uygulama içerisinde günlük size bir çekiliş hakkı veriyor. Her gün 24 saat sonra bu çekiliş hakkı yenileniyor. Çekilişte TIIM token, tatil, tişört ve değişik ödüller kazanıyorsunuz.
 • Agoda ve Booking.com üzerinden anlaşmalı otellere rezervasyonu TIIM olarak ödeme yapabiliyorsunuz. TIIM olarak ödeme yaparsanız indirimden yararlanıyorsunuz. İşlevsel bir yapısı var. Günlük hayatta kullanılan gerçekçi bir kriptopara birimi.
 • Ayrıca uygulama üzerinden sizde memleketinizdeki gezilecek yerler için bir plan oluşturabilirsiniz, bir tarih ve ücret belirleyerek katılacak arkadaşlar sizin hesabınıza TIIM gönderiyor ve istediğiniz bölgeye geliyorlar, onlara ücret karşılığında rehberlik yapabiliyorsunuz.
 • Bunun karşılığında da her yaptığınız plan için ayrıca size TIIM tokeni veriliyor.
 • TIIM tokeni ile 30.000’den fazla Seyehat planlanması yapıldı. 80.000’den fazla tur ve etkinlikler düzenlendi.
 • 6,2 milyondan fazla ev, daire ve kalacak diğer benzersiz yerler de dahil olmak üzere 28 milyondan fazla bildirilen konaklama listesi dahil edildi.
 • En iyi fiyattan daha iyi fiyat garantisi sağlanmaktadır.
 • Büyük envanterler Booking.com ve Agoda’dır.
 • TriipMiles ile kolayca rezervasyon yapabilme şansı vardır.
 • Twitter, Facebook, YouTube,Telegram kanalları ve diğer tüm sosyal ağlar mevcut.
 • Bu kadar büyük bir stratejik ortakları olan VISA, Agoda, Booking ile anlaşmalıdır ve Asya turizm derneği başkanı projenin CEO’sudur.
 • ICP token yani Dfinity’den hibe desteği aldılar. Dfinity ekibi ile çalışıyorlar ve yakın bir zamanda ortaklık anlaşması olabilir. Dfinity ağına geçmeleri mümkün olabilir. Solana ağına geçmeyi de düşünüyorlar.
 • Emsali olan Travala (AVA), şu an 3 dolardan işlem görüyor.

TriipMiles’in Stratejik Önemli Ortakları

Agoda.com: Dünyanın global en iyi tatil rezervasyon sitelerinden birisi.
Booking.com: Agoda gibi dünyanın en büyük tatil rezervasyon sitesi.
VISA: Kredi kartları için ödeme sistemleri sağlamaktadır.
PATA: Pasifik Asya Seyahat Derneği, kıtalar arası bir dernektir. Derneğin başkanı Hai Ho, bu projenin CEO’sudur.
PATA Twitter Adresi: https://twitter.com/PATA_HQ?s=09
UNWTO: Dünya Turizm Örgütü
GlobalTix: Seyahat endüstrisi için ilgi çekici yerlere, etkinliklere ve F&B’ye odaklanan çevrimiçi bir elektronik bilet platformudur.
Amadeus IT Group: İspanya merkezli bir seyahat teknolojisi şirketidir. Şirket, 1987 yılında AirFrance, Iberia, Lufthansa and SAS tarafından bir küresel dağıtım sistemi olarak kurulmuş olup global seyahat ve turizm için teknoloji sağlamaktadır. Şirketin merkezi Madrid’de yer almaktadır.

TriipMiles Token

TriipMiles, Triip Protokolündeki ana hizmet tokenidir. 229 ülkedeki bir ortaklık ağı ile Triip akıllı sözleşmeleri, seyahat işletmeleri, yolcular-yerel halk arasında veri ve değer alışverişi yapmak için kullanılır.

TriipMiles (TIIM) tokeni; 5.539.347 ev, daire ve diğer benzersiz konaklama yerleri içeren 28.859.813 kaydı rezerve etmek, 229 bölgede 137.678 lokasyonda %5 indirim almak için de kullanılabilir. Ayrıca yolcular; oda  kiralamak, yerel ulaşım rezervasyonu yapmak ve diğer yerel hizmetleri almak için TIIM tokenini kullanabilir. Yaklaşık 2 milyar yolcudan oluşan bir pazar için yalnızca 500.000.000 TriipMiles arzı vardır.

Triip Mekanizması

Seyahat rezervasyon sürecinin tüm mekanizmaları, seyahat deneyimine değer katmayan gereksiz aracılarla dolu. Bu, verimsizliklere dayalı bir ekonomidir. Tek bir işlem, seyahat ürününe veya hizmetine değer katmak için üçüncü taraf zincirinden geçer.

Triip

Seyahati olması gerekenden daha pahalı hale getiren ücretler ve hizmet ücretleri can sıkıyor. İşte tam bu noktada Triip Protokolünün temel farkı, yolcunun maliyetlerini azaltmasıdır. Platform, blok zinciri kullanarak, seyahat hizmeti sağlayıcıları ve müşterileri arasında daha iyi etkileşimi sağlar.

TriipMiles Yol Haritası

📌 Q1-Q2 2021: 
🎉 Marketing: 
dot.Travel ile ortak marka ortaklığı
– Hoi An UNESCO Dünya Mirası ile ortak markalaşma
TravelHero.org için önemli fikir liderlerini tedarik etme
🚀 Ürün: 
– Triip Referans Sistemi v1
– Triip Ads v1
– Hoi An Digital Pass Lansmanı
– Triip Travel v2 Lansmanı
– Triip Health v1 Lansmanı
📌 Q3-Q4 2021:
🎉 Marketing:
– TravelHero.org kampanyasını başlatma
– Triip Smart Water Bottle için Indiegogo kampanyasını başlatma
🚀 Ürün: 
– Triip Referans Sistemi v1 Lansmanı
– Çekirdek Yükseltmesi: AI/ML. Blockchain v2, KYC v2
– Triip Ads v1 Lansmanı
– Triip Shopping v3 Lansmanı
– Sadece Orta Vietnam’da bilet cazibesi satma
📌 Q1-Q2 2022 : Önce Performans – 10 milyon kullanıcıya kadar ölçeklendirme
– Karlılığa ulaşmak
📌 Q3-Q4 2022 : Önce Gelir – Geliri optimize etme
– Travel stablecoin – USTR Tanıtımı
– P2P kredisinin başlatılması, sigorta
📌 Q1-Q2 2023: Önce İlerleme – 35 milyon kullanıcıya kadar ölçeklendirme

📌 Q3-Q4 2023: Diğer dillere genişleme

📌 Q1-Q2 2024: ABD Pazarında yerel tesis kurma

📌 Q3-Q4 2024: Önce Protokol – Developer’ları güçlendirme
– Seçilen ortaklara Triip Protocol beta sürümünün yayınlanması
📌 2025: Tam gaz merkeziyetsizleşme
– Açık Veri İttifakı
– Triip Vakfı – İklim Değişikliği ve SKH projesine fon sağlamak için toplum odaklı bir organizasyon
– D.A.O Tasarım Yarışması

Triip Platformu Tokeni Olan TriipMiles (TIIM) Nereden Alınır?

TriipMiles $TIIM tokeni Pancakeswap üzerinden alınabilir.

Contract address: 0x3da4f9e86deef7c50a8b167493f26e894edcd7d5

Website: www.triipmiles.com / https://www.triip.me/
Medium: https://medium.com/triipmiles
Twitter: https://twitter.com/triipme?t=x-__MuAsODMy9cWweM96jw&s=09
CEO Twitter: https://twitter.com/haivietho?s=09
YouTube: https://m.youtube.com/channel/UCu-2qzWZqQOTJJQVncJ3toA
Ekip Üyeleri: https://shopping.triip.me/pages/about-us
Shopping Satış Mağazaları: https://shopping.triip.me/
Arz ve Holders Adresi: https://bscscan.com/token/0x3da4f9e86deef7c50a8b167493f26e894edcd7d5#balances

Kriptoparalar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz.

Facebook

Facebook, Instagram ve WhatsApp Çöktü

kriptopara

­Geçtiğimiz Hafta Kriptopara Piyasasında Neler oldu? | 4 Ekim 2021