in ,

TRIAS Nedir?

Topluluğumuzun tecrübeli ismi Bratu, TRIAS projesini incelediği bir tweet flood’unu takipçileriyle paylaştı.

Hiç birine veya bir şeye güvenmekte sorun yaşadınız mı? Bu herkesin yaşadığı bir durum ve özellikle kötü niyetli faaliyetlerin hasara yol açabildiği dijital dünyada tam kaçınılmaz bir durum. İşte TRIAS burada devreye giriyor. Güvenli ve güvenilir bir bilgi işlem ortamı sağlayarak bu güven sorunlarını çözmek için tasarlanmış bir platform.

Peki TRIAS‘ı Farklı Kılan Nedir?

Trias, güveni sağlamak için insanlara güvenmek yerine, makinelere güvenmemizi sağlar. Bu da makineleri güvenilir ve emniyetli bir şekilde çalışacak şekilde programlayabileceğimiz anlamına geliyor. Yüksek düzeyde güvenlik ve determinizm sağlamak için donanım-yazılım teknolojilerinin bir kombinasyonunu kullanmak.

Trias’ın temel özelliklerinden biri güvenilir yürütme ortamlarını (TEE’ler) kullanmasıdır. Bu, yazılım süreçlerini sistemin geri kalanından izole eden donanım tabanlı bir güvenlik mekanizmasıdır. Bu, sistemin bir parçası tehlikeye girse bile, TEE’lerin içlerinde depolanan verilerin ve kodun bütünlüğünü ve gizliliğini koruyabileceği anlamına gelir. Hepsi bu kadar değil, $TRIAS güvenli-merkeziyetsiz bir bilgi işlem ortamı sağlamak için blockchain teknolojisini kullanıyor.

İşlemleri saklamak ve doğrulamak için dağıtılmış bir defter kullanan TRIAS, bir işlemdeki tüm tarafların şeffaf bir şekilde çalışmasını sağlar. Sonuç olarak, TRIAS son derece güvenli, güvenilir bir bilgi işlem ortamı sağlamayı amaçlamaktadır.

Bunu yaparak, dijital sistemleri rahatsız eden güven sorunlarının üstesinden gelmeyi ve yeni bir güvenli, güvenilir bilgi işlem çağını başlatmayı amaçlamaktadır.

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir.

Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz.

Yasemin Ulutaş tarafından yazıldı.

Ege Üniversitesi'nden 2022 yılında dereceyle mezun oldum. Bölümümle ilgili ortaya koymuş olduğum çeşitli akademik çalışmalarım bulunuyor. Şimdi ise kendimi blok zinciri teknolojisi alanında geliştirmekteyim.

dYdX Görevleri Programı Başladı!

TRON (TRX) Kendi Boğasını Yaşayabilir mi?