Trava Finance, Trava Station Testnet’i Duyurdu

Trava Finance, Compound ve AAVE gibilerine kıyasla çok sayıda USP’ye sahip yeni nesil bir borç verme protokolü oluşturma vizyonuyla yola çıkan bir projedir. Proje, gerekli iyileştirmeler yapıldıktan sonra 24 Ağustos’ta Testnet’te Trava Station’ı duyurdu.

Bu yeni ürün, projenin kullanışlı ve faydalı bir DeFi ortamı hedefine adım adım ulaşma yolunda ilerlediğini gösteriyor. Trava Station’ın ilk Testnet sürümü iki özellikle birlikte geliyor: Freight ve Portföy. Test edilip kullanıcı görüşleri toplandıktan sonra birkaç eklemeler daha yapılıp Mainnet’te yayınlanmaya hazır hale getirilecek.

Freight

Freight, kullanıcıların Trava Finance ekosistemindeki birçok eylemi tek bir işlemde birleştirmesine olanak tanıyan bir özellik. Trava Freight ile kullanıcılar sürükle-bırak ve tıkla gibi basit seçeneklerle eylem sırasını kendi taleplerine göre yürütebilecekler. Bundan sonra, örneğin aşağıdaki resimde gösterildiği gibi gerekli parametreleri doldurmanız yeterlidir.


Şu anda bu Testnet sürümünde, Freight,, Trava Finance’in Borç Verme Havuzları ve BNB zinciri ile temel eylemlere ve etkileşimlere izin veriyor. Proje ekibi, NFT ile ilgili daha fazla eylem ekleyerek ve Mainnet sürümünü birlikte yayınlayarak ürünü geliştirmeye devam etmeyi hedefliyor.

Portföy

Trava Station ve özelliklerinin sorunsuz çalışabilmesi için Akıllı Cüzdan’ı sistemlerine entegre ettiler. Trava Station’a ilk kez katıldığınızda bir Akıllı Cüzdan oluşturmanız istenecektir ve bu, tüm eylemleriniz için aracı görevi görecek ve varlıklarınızı geçici olarak tutacaktır. Ekip, Akıllı Cüzdan pozisyonunuzu ve varlıklarınızı takip etmenizi kolaylaştırmak için Portföy özelliğini ekledi.

Bu özellik, Trava ekosistemindeki havuzlarda işlem yapmak için Akıllı Cüzdan’ı kullandığınızda Borç Verme Havuzundaki konumunuzu gösterecektir. Örneğin, Armoury öğelerini satmak için bir emir oluşturursanız Portföy, satışa sunulan bu NFT’leri ve satıştan itibaren Akıllı Cüzdanınızda sahip olduğunuz para miktarını görüntüler.

Trava Finance, Testnet sürümünde yer alan 2 özelliğe ek olarak ilerleyen süreçte Tramlines and Junction özelliklerini getirmeyi planlıyor.

Trava Station, hem Trava platformları arasında geçiş yaparken harcanılan zamanı hem de birden fazla işlem yapma ücretini azaltmayı amaçlamaktadır. Normalde Trava Finance’de stake yapmak gibi belirli bir hedefe ulaşmak için sırasıyla tedarik etmeniz, swap etmeniz ve stake etmeniz gerekir.
Ancak artık Trava Station ile çeşitli eylemler tek bir işlemde birleştirilebildiğinde hem çok pratik hem de ücretler bakımından ekonomik hale gelecek.

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir.

Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz.

Yasemin Ulutaş tarafından yazıldı.

Ege Üniversitesi'nden 2022 yılında dereceyle mezun oldum. Bölümümle ilgili ortaya koymuş olduğum çeşitli akademik çalışmalarım bulunuyor. Şimdi ise kendimi blok zinciri teknolojisi alanında geliştirmekteyim.

Solana (SOL) Eski Günlerine Geri Dönecek mi?

Binance Labs’ın En Son Yatırım Yaptığı Projeler