in , ,

Trade Dışında Nasıl Para Kazanılır?

Kripto para piyasasında çoğu kişi yatırımcı olarak hodl etmenin dışında scalp, swing trade yaparak trade’den para kazanıyorlar.

Kripto piyasasının sunmuş olduğu bir çok avantaj bulunuyor. Trade dışında para kazanma yöntemleri; staking, testnet, copy trading ve social mining yöntemleridir.

Staking

Staking, bir blok zinciri ağını destekleme ve kripto varlıklarınızı bu ağa taahhüt ederek işlem doğrulamaya katılma sürecidir. Proof-of-stake (PoS) konsensüs mekanizmasını kullanan blok zinciri ağları tarafından kullanılır. Yatırımcılar, blok ödüllerinin dağıtılmasını beklerken yatırımlarından faiz kazancı elde ederler.

Staking çeşitli kripto para birimleri aracılığıyla gelir pasif gelir elde etmenizi sağlar. Kripto para birimlerinin farklı getiri oranları olduğu için staking yapmadan önce güvenilir ve doğru token’ı seçmeniz önemlidir.

Testnet

Testnet, test için kullanılacak alternatif bir blok zinciridir. Uygulama geliştiricilerinin veya testçilerin gerçek paralar kullanmadan test para birimleri ile uygulamayı test etmelerini sağlar.

Faucet yolu ile testnet’lere katılım sağlayabilirsiniz. Bu şekilde katılım sağladığınızda ağın test edilmesine katkı sağladığınız için proje sahipleri airdrop dağıtımı gerçekleştirebiliyorlar. Bu airdrop’lar herkese verilmese de belirli oranlarda rastgele seçilmiş cüzdan adreslerine dağıtılabiliyor.

Social Mining

Social Mining, herhangi bir kuruluşun toplulukları ve ağları aracılığıyla kaliteli içerik oluşturmasını teşvik eden bir DAO yönetişim çözümüdür. En basit ifadesiyle projelerin farkındalığını arttırmak ve projeleri tanıtmak için yapılır.

Social Mining V1, Social Mining SaaS’ın ilk sürümüdür ve içerisinde soft stake, topluluk yönetimi, ekip görevleri, otomatik sosyal medya pazarlaması, otomatik token dağıtımı ve kullanıcı segmentasyonu gibi görevleri barındırır. Genellikle sosyal medyayı baz alan bu görevleri yerine getirerek ödüller kazanırsınız. 

Ethereum, Binance Smart Chain, Polygon, NEM NIS1, Symbol, Avalanche ve Elrond gibi önde gelen birkaç kripto para projesi Social Mining V1 platformlarını kullanmaktadır.

Copy Trading

Copy Trading, seçilen kişinin işlemlerini otomatik olarak kopyalama mantığına dayanan bir trade yöntemidir. Copy trading tanımı dilimize “yatırım kopyalama” ya da “işlem kopyalama” olarak geçmiştir.

Kendiniz hiçbir işlem yapmadan, piyasa takip etmeden copy trading imkanı sağlayan borsalar aracılığıyla copy trading’ten faydalanabilirsiniz. Copy Trading’de borsanın bu kısmını kullanan trader’ları takip edebilir. Ve takip ettiğinizde onların işlemlerine dahil olabilirsiniz.

Takip ettiğiniz trader işlem açtığınızda belirlediğiniz mevcut oranlar ile sizde aynı işlemi otomatik olarak açmış sayılacaksınız.

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir.

Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz.

MES tarafından yazıldı.

Gerçek Zamanlı Mesajlaşma Platformu Kandola Network Nedir?

Ethereum Virtual Machine (EVM) Nedir?