in , , ,

Trabzonspor Fan Token Nedir? $TRA Token Nasıl Satın Alınır?

Kripto para endüstrisi birbirinden farklı donanıma sahip çeşitli projeleri bünyesinde barındırıyor. Popülerliğini koruyan ve sahiplerine birçok avantaj sağlayan fan token projeleri de bunlardan biri. Başarılı Türk futbol takımlarından biri olan Trabzonspor’un fan token’ını inceliyoruz.

2 Ağustos 1967 günü resmi olarak kurulan Trabzonspor spor kulübü yönetiminin Socios.com ile kurduğu işbirliği sonrası piyasaya sürülen $TRA token, taraftarlara oylama ve ödül kazanma fırsatı sunar. $TRA fan token, 22/09/2020 tarihinde Socios borsasında listelenmiştir. Trabzonspor, taraftar etkileşimini canlandırmayı amaçlar. Trabzonspor, fan token’ı aracılığıyla kripto para piyasalarında önemli bir yol katetmiştir. NFT dünyasına da adım atan spor kulübü, şampiyonluk koleksiyonunu Sportium işbirliği ile kullanıcılara sunmayı amaçlıyor.

Süper Lig sıralamasında 5.sırada bulunan Trabzonspor’un maç performansı TRA token’ın fiyatını da etkiliyor. 2021-2022 sezonu süper ligi şampiyonlukla tamamlayan Trabzonspor’un başarısı fan token’ının satışlarını arttırmıştır. TRA fan token, 2022 Nisan ayında 9,77 dolar ile tüm zamanların en yüksek fiyatına ulaşmıştır. Trabzonspor fan token fiyatı bugün 1,42 dolardan fiyatlanıyor. 24 saatlik işlem hacmi 768.999 dolar olan token’ın dolaşımda 3,9 milyon arzı bulunuyor. $TRA fan token OKX, Bitget, DigiFinex ve Gate.io borsalarında listeleniyor.

$TRA Token Nasıl Satın Alınır?

$TRA token satın almak oldukça kolay. Token satın almak isteyen yatırımcılar, bu taraftar token’ını listeleyen borsalara kayıt olmalıdır. Google Play Store ya da App Store üzerinden indirilecek Socios.com mobil uygulaması ile $TRA token kolayca satın alınabilir. Uygulamayı indirdikten sonra yapmanız gereken telefon numarası, kullanıcı adı ve e-mail adresinizle kaydolmak. E-mail adresinize gelen maille hesabınızı aktive ettikten sonra uygulamada cüzdanınıza Chiliz ($CHZ) göndermeniz gerekiyor. Socios’tan taraftar token’lar yalnızca CHZ adı verilen kripto para birimi ile alınmaktadır. Socios KYC/Doğrulaması istediği takdirde, doğrulama yapmayı öğrenmek için aşağıdaki bağlantıda bulunan yazıyı okuyabilirsiniz.

Cüzdan sekmesinden $CHZ token’larınızı hesabınıza transfer ettikten sonra satış saatinin gelmesini bekleyebilirsiniz. Satın aldığınız $CHZ kısa bir süre sonra hesabınıza yatacaktır. CHZ’ler hesaba yattıktan sonra ana sayfadaki “Token Takas” yazan bölümden TRA/CHZ isimli sütuna tıklayın. Satın al kısmından almak istediğiniz TRA token miktarını girebilirsiniz. Satın alma emri işlem sırası geldiğinde gerçekleşecektir.

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir.

Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz.

Yasemin Ulutaş tarafından yazıldı.

Ege Üniversitesi'nden 2022 yılında dereceyle mezun oldum. Bölümümle ilgili ortaya koymuş olduğum çeşitli akademik çalışmalarım bulunuyor. Şimdi ise kendimi blok zinciri teknolojisi alanında geliştirmekteyim.

Puma, NFT Koleksiyonu Başlatacak!

Ethereum Shanghai Güncellemesi ETH Fiyatını Nasıl Etkiler?