in ,

Top-500 Coin İçinden Son 7 Günün En Çok Artanları

Top-500 yani market değeri ilk 500’de yer alan coinlerden son 7 gün (15-22 Eylül arası) içerisinde en çok artanları ve neden arttıklarını sizler için derledik:

6. Celo (CELO) – %18.00

Celo, kullanıcı dostu deneyimi ile kriptoyu doğrudan telefonunuza getirmeyi amaçlayan bir blockchain’dir. Birçok kişinin akıllı telefonu var ve bu kişilerin çoğu, arkadaşlarına ve diğer kullanıcılara kolayca para göndermek için dijital cüzdanları olarak Venmo ve Cash App gibi uygulamaları kullanıyor.

Top-500

Celo, telefonunuzun kişilerine para göndermeyi kolaylaştırmak için telefon numaranızı cüzdanınızın genel anahtarı olarak kullanır.

Bu hafta içerisinde Celo, Forbes ve Central Bank Digital Currency (CBDC) ile yaptığı ortaklıklardan sonra bu ortaklarla beraber kriptoparalarla ilgili sanal etkinlikler düzenledi.

Bu gelişmelerden sonra $CELO son 7 günde %18’lik bir artış gösterdi ve şu an 5.91$’dan işlem görüyor.

5. Avalanche (AVAX) – %20.85

Avalanche, time-to-finality (kesinleşme süresi) ile ölçüldüğü üzere, blockchain endüstrisindeki en hızlı, merkeziyetsiz uygulamalar için açık ve programlanabilir akıllı sözleşmeler platformudur ve herhangi bir proof-of-stake protokolünün etkinliğini güvence altına alan en fazla doğrulayıcıya sahiptir.

Top-500

Avalanche CEO’su Emin Gün Sirer, Polychain Capital ve Three Arrows Capital’ın platformun büyümesini desteklemek adına Avalanche ekosistemine 230 milyon dolarlık bir yatırım yaptığını duyurdu.

Listemizdeki Top-500 coin arasından market değeri en yüksek olan $AVAX, bu gelişmenin ardından 19 Eylül’de tüm zamanlarının en yüksek değeri olan 76.21$’a ulaşmıştı fakat genel piyasadan etkilenen $AVAX’ın son 7 gün içerisindeki istatistiği %20.85 oldu ve şu anda 64.07$’dan işlem görüyor.

4. Adventure Gold (AGLD) – %34.53

Adventure Gold, Loot Project NFT sahiplerine airdrop olarak dağıtılmış bir Ethereum tokenidir. Loot, gelecekte inşa edilecek oyunların temeli olarak hizmet edebilecek, zincir üzerinde depolanan rastgele macera teçhizatı üreten bir projedir.

Top-500

AGLD tokeni ise, benzer oyunlar ve sonunda Loot Projesi üzerine inşa edilen projeler için potansiyel olarak oyun içi para birimi olarak kullanılabilir.

20 Eylül gününde Coinbase Pro’da listeleneceği duyurulan $AGLD dikkatleri üzerine çekti ve fiyatı son 7 günde 4.29$’a kadar çıktı. Şu an son 7 gün baz alındığında %34.53 artmış durumda şu anda 3.26$’dan işlem görüyor.

3. LCX (LCX) – %42.19

LCX, Bitcoin, Ethereum ve diğer dijital varlıklar gibi kriptopara birimlerini satın almak, satmak, ticaretini yapmak ve depolamak için regüle bir ticaret platformudur.

$LCX ise LCX Exchange’in yerel tokenidir ve tokenin performansı GateToken veya Kucoin Token örnekleri gibi borsanın performansına bağlıdır diyebiliriz.

LCX

LCX geçtiğimiz hafta içinde #DeFi Terminal 2.0’ın yeni güncellemesini duyurdu ve bu güncelleme şunları içeriyor:

  • Gaz ücretlerini düşürmek için optimize edilmiş $LCX DeFi Akıllı Sözleşmesi
  • 6 yeni DEX entegre edildi
  • UI-UX güncellemesi
  • Alım-satım sırasında oluşan buglar giderildi

Bu gelişmelerden sonra $LCX son 7 günde %42.19 artış gösterdi ve şu an 0.1269$’dan işlem görüyor.

2. Conflux (CFX) – %51.06

Conflux (CFX), Asya blockchain sektöründe sınır ötesi, çok zincirli işbirliğini teşvik etmeyi amaçlayan gelişmiş bir DeFi ekosistemidir.

Top-500

Conflux Network, Çin’in regülasyonlara uyumlu tek public (açık) blockchain olarak, en yeni Ar-Ge merkezini stratejik olarak Şanghay’da konumlandırdı. 18 Eylül’de Conflux’un, Sınır ötesi ödemeler için Şanghay Serbest Ticaret Bölgesinde Renminbi (RMB) stablecoin’e yol göstereceği açıklandı.

  • Bu konu hakkında detaylı bilgiye İngilizce olarak buradan ulaşabilirsiniz.

Bu duyurudan sonra $CFX oldukça ilgi çekti ve son 7 içerisinde %51.06 artış gösterdi ve şu an 0.3938$’dan işlem görüyor.

1. Gala (GALA) – %135.29

Gala Games, her biri oyunculara oyun içi öğelerinin gerçek mülkiyetini, NFT’ler kullanarak sağlayan, blockchain ile çalışan oyunlar oluşturan bir platformdur.

GALA

Binance’da listeleneceği duyurulduktan sonra $GALA, şu an oldukça popüler olan NFT-gaming projeleri arasında birçok kişinin dikkatini çekti ve Top-500 coin arasında son 7 günün en çok artan coin’i oldu.

$GALA son 7 gün içerisinde %135.29 artmış oldu ve şu anda 0.105$’dan işlem görüyor.

NOT: Bu yazıdaki istatistikler 22 Eylül 2021 saat 13.18’de ekran görüntüsü alınarak yazılmıştır.

Kriptoparalar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Onur Özgür tarafından yazıldı.

Endüstriyel tasarım eğitimim dışında 2021'in ilk aylarından beri blockchain ve kriptoparalarla ilgileniyorum ve içerik üretiyorum. Sadece yatırım yapma ve para kazanma amacıyla başladığım bu yolda şimdi bir kariyer hedefliyorum ve bu yönde kendimi geliştirmeye ve başkalarına da elimden geldiğince yardım etmeye özen gösteriyorum.

Üstad Splinter ile Temel Analiz AMA Etkinliği

evergrande

Türk Kripto Fenomenleri Evergrande Krizi Hakkında Neler Dedi?