in ,

Top 100 Kripto Projesinin Ekim Ayındaki Takvimleri

kriptopara

2021 yılının son çeyreğine girerken birçok kripto projesi Ekim ayında güncellemeler ve etkinlikler gerçekleştiriyor.

Bunlar dışında; Token2049 Londra, Synopsis 2021, World Blockchain Summit, Crypto Expo Dubai, GITEX Technology Week, Future Blockchain Summit, Blockchain Life 2021 ve CryptoCon 2021 gibi birçok etkinlik de dünya çapında gerçekleşecek.

Market Değeri ilk 100’de yer alan bazı kripto projelerinin Ekim ayındaki gelişmelerini ve takvimlerini sizler için derledik:

1 Ekim 2021

Zcash $ZEC – Halo Arc

Zcash, işlemlerin gizliliğini ve seçici şeffaflığını sunan, merkeziyetsiz ve açık kaynaklı bir kriptopara birimidir. Zcash ödemeleri halka açık bir blockchainde yayınlanır, ancak gönderici, alıcı ve bir işlemin tutarı gizli kalır.

“Halo Arc’ın planlanan sürümü, Network Upgrade 5’in etkinleştirilmesiyle aynı zamana denk gelecek şekilde 1 Ekim 2021’dir.”

Yaklaşan ağ yükseltmesi, Zcash’i zk-Snark’lardan Halo kanıtlama sistemine taşıyacak, güvenilir kurulum ihtiyacını ortadan kaldıracak ve protokolün temel kriptografisini yükseltecek.

5 Ekim 2021

Bitcoin SV $BSV – Coingeek Konferansı 2021

Bitcoin SV, Bitcoin Cash’in (BCH) tam node’lu bir uyarlaması olarak Satoshi Nakamoto’nun 2008’de Bitcoin: Eşler Arası Elektronik Nakit Sistemi whitepaper’ında belirttiği Bitcoin vizyonunu sürdürmek amacıyla ortaya çıkmıştır.

“CoinGeek, BSV Blockchain’deki en son gelişmeleri sergilemek için dünyanın finans başkenti Zürih’e geri dönüyor.”

6 Ekim 2021

Chainlink $LINK ve Sonar $PING – Telegram AMA (Bana Herşeyi Sor) Etkinliği

Chainlink, gerçek dünya verilerini blockchain ağlarına getiren ve hibrit akıllı sözleşmelerin oluşturulmasını sağlayan Merkeziyetsiz Oracle Ağları (DON’lar) oluşturmaya yönelik bir çerçevedir. Bu DON’lar, Fiyat Beslemeleri, Rezerv Kanıtı, Doğrulanabilir Rastgelelik, Bekçiler ve herhangi bir web API’sine bağlanma yeteneği gibi merkeziyetsiz hizmetler sunar.

“Chainlink Topluluğu, Sonar Kurucularını TSİ 16.00’da Telegram gruplarında ağırlayacak.”

Sonar, hem Binance Smart Chain hem de Ethereum ağları için eksiksiz, kullanımı kolay izleme ve analiz araçları getiriyor. Çeşitli özelleştirilebilir özelliklerle Sonar, topluluğa ticaret analitiği için bilgide veri üretmenin kolaylaştırılmış bir yolunu sağlamayı amaçlamaktadır.

AMA’nın yapılacağı gruba buradan ulaşabilirsiniz: https://t.me/chainlinkofficial

15 Ekim 2021

Flux $FLUX – SOL ve TRX Airdrobu için Snapshot Tarihi

Zelcore ve Coinmetro platformlarındaki tüm $FLUX sahipleri için, 15 Ekim’de toplam FLUX varlıklarının %13’üne (her tokende %6.5) eşit $FLUX – $SOL ve $FLUX – $TRX alacakları airdrop için snapshot yani ekran görüntüsü alınacak.

19 Ekim 2021

Crypto.com Coin $CRO – Cronos Mainnet Lansmanı

EVM akıllı sözleşmeli Cronos Mainnet, $CRO topluluğu için 1.000.000$ ödül havuzuyla 19 Ekim’de başlıyor.

Cronos, Crypto.org Zincirine paralel olarak çalışan EVM zinciridir. Geliştiricilere, DApp’leri Ethereum ve EVM uyumlu zincirlerden anında taşıma yeteneği, Particle B’nin 100 milyon dolarlık EVM fonundan sağlanan fon ve Crypto.com ekosisteminin 10 milyondan fazla kullanıcı tabanına erişim sağlayarak DeFi ekosistemini büyük ölçüde ölçeklendirmeyi amaçlıyor.

25 Ekim 2021

Harmony $ONE – Trustless Ethereum Köprüsü

Harmony, Harmony’de hızlı işlemlerin keyfini çıkarırken, uygulamaların Ethereum’daki varlıklara erişmesi için bir köprü kuruyor. Harmony köprü mimarisini endüstri lideri, gaz verimli ve Proof-of-Work ile Proof-of-Stake zincirleri arasında sorunsuz olması amacıyla hayata geçirecek.

  • Harmony’nin benimsemeyle ilgili strateji ve yol haritasına buradan ulaşabilirsiniz.

31 Ekim 2021

Harmony $ONE – Bitcoin Köprüsü

Harmony, Interlay’in BTC<>DOT köprüsünü, sarılmış Bitcoin’deki finans ürünlerini desteklemek için uyarlıyor. Uzun vadeli değer teklifi, likidite altyapısı olarak ETH<>ONE<>BTC hub’ının faydasıdır. Keep’in tBTC’si, Interlay’in PolkaBTC’si ve Thorchain, yalnızca temel üretime ulaşıyor ancak çok değerli.

Harmony Bitcoin Köprüsü daha sonra Tether’in USDT, Litecoin ve Bitcoin Cash gibi birçok Bitcoin tabanlı varlığa kolayca genellenebilir. Harmony, Ethereum köprüsüyle birlikte, BTC türevleri, USDT stablecoinleri ve ERC20 varlıkları ile zincirler arasında gerçekten merkeziyetsiz bir alışverişi sağlayabilir.

BitTorrent $BTT – BitTorrent Chain

BitTorrent, BitTorrent Chain’in resmi olarak Ekim ayında piyasaya sürüleceğini duyurdu fakat kesin bir tarih verilmedi.

  • Genel olarak tüm kripto haberlerine en güncel olarak buradan ulaşabilirsiniz.

Kriptoparalar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

AVAX

AVAX, XRP ve DYDX Teknik Analizi | 30 Eylül 2021

S&P 500 Nedir, Nasıl Çalışır?