in ,

TomiNet (TOMI) Nedir? Nasıl Alınır?

TomiNet, web’in temel yapı taşlarını alıp bunları yönetim, kripto para birimi, kimlik ve gizlilik katmanlarıyla birleştirerek kullanıcıların doğrudan demokratik DAO aracılığıyla web’in yöneticileri olmalarını sağlayan bir Web3 projesidir. 

TomiNet, yüksek performanslı bilgi işlem teknolojisi, çok zincirli bir cüzdan ve benzersiz bir tarayıcı kullanarak, dijital varlıkları ve bulut hizmetlerini dağıtarak Web3 projelerinin tamamen merkeziyetsiz hale gelmesi için altyapı ve ifade özgürlüğü sağlar. 

TomiNet Ekibi ve Yatırımcıları

Singapur merkezli TomiNet projesinin yaratıcı ekibi Satoshi Nakamoto gibi anonim kalmayı tercih etmiştir. Projenin yatırımcıları arasında ise Hirokado Kohji, Piha Equities, DWF Labs ve Ticker Capital gibi kurumsal yatırım şirketleri ve bireysel yatırımcılar yer almaktadır. 

TomiNet’in Avantajları Nelerdir? 

TomiNet’in avantajları arasında tamamen merkeziyetsiz bir yapıya sahip olması, kendini özgürce ifade etme yeteneği ve kullanıcıların ağı doğrudan yönetme yeteneği yer alır. 

Tomi, dijital varlıkları ve bulut hizmetlerini dağıtmak, ifade özgürlüğünü sağlamak ve Web3 projelerinin tamamen dağıtılması için altyapı sağlamak adına bir dizi araç sağlar. Ek olaraki Tomi’nin token ekonomisi, ekosistemin uzun vadeli sürdürülebilirliğini sağlamayı ve kullanıcıları çekmeyi hedefler. 

TomiNet’in Riskleri Nelerdir? 

TomiNet gibi merkeziyetsiz ağların, merkezileştirme ile ilgili belirli riskler ve zorluklarla karşılaşması muhtemeldir. Bu zorluklar yönetişim sorunlarını, teknolojik engelleri ve düzenleyici zorlukları içerebilir. 

TomiNet Nasıl Çalışır?

TomiNet gizlilik, anti-sansür ve ifade özgürlüğü için teknoloji sağlayarak dijital insan haklarını desteklemektedir. Tomi Privacy Layer (TPL), tam gizliliği korurken Ethereum mainnet’teki verimi artırmak için hesaplama ve durum depolamayı zincir dışına taşıyan sıfır bilgi toplamalarını kullanır. TPL, sıfır bilgi kanıtları yoluyla işlemleri mümkün kılarak işlem maliyetlerini azaltır ve kullanıcıların tam gizliliği korunurken Layer-1’deki favori uygulamalarına erişme imkanı tanır. 

Projenin, Tomipay adında tokenler, NFT’ler ve dAppBroswer için kullanılmak üzere çok zincirli dijital bir cüzdanı bulunmaktadır. 

TOMI İstatistikleri

Toplam arzı 98 milyon 142 bin 453 olan TOMI’nin dolaşımdaki arzı ise 39 milyon 642 bin 453’tür. TOMI, bu zamana kadar gördüğü en yüksek fiyat olan 7,13 dolar seviyesini 6 Haziran 2023’te görürken, gördüğü en düşük fiyat olan 0,20 dolar seviyesini ise 18 Ocak 2023’te görmüştür. 

TOMI Nasıl Alınır? 

TOMI; KuCoin, Uniswap, Huobi, Gateio, Bybit, Bitget, Cryptocom, MEXC gibi büyük kripto para platformlarında listelenmektedir. TOMI almak isteyen yatırımcılar, bu platformlar üzerinden kolaylıkla TOMI alabilir, satabilir ve ellerinde tutabilirler. 

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir.

Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz. 

Onur Çaliş tarafından yazıldı.

Beykent Üniversitesi, Radyo ve Televizyon Programcılığı bölümünden 2020 senesinde mezun oldum. Başkent İletişim Akademisi'nde Diksiyon, Sunuculuk ve Spikerlik eğitimi aldım. Stajımı China Radio International bünyesinde tamamladım. Kripturk ile başladığım profesyonel çalışma hayatıma Bitlo Teknoloji ve Coinkolik ile devam ettim. Şu anda ise Koinsaati çatısı altında editörlük ve sunuculuk yaparak devam etmekteyim.

Stacks (STX) Nedir? Nasıl Alınır?

Kava (KAVA) Nedir? Nasıl Alınır?