in ,

TokenFi, 2023’ün Son Çeyreği ve 2024 İçin Yol Haritasını Yayınladı

TokenFi, 2023’ün son çeyreği ve 2024 yılı için TokenFi geliştirme yol haritasını yayınladığını duyurdu.

TokenFi, hızla büyüyen ve birkaç yıl içinde 16 trilyon dolar değerinde olacağı tahmin edilen tokenizasyon endüstrisinde en iyi platform olmayı hedefliyor. Proje, bu hedefe ulaşmak için yenilikçi hizmet çözümleri oluşturma konusunda agresif olmaları gerektiğini ve bunların benimsenmesi için stratejik olarak çaba göstermeleri gerektiğini belirtiyor.

Projeye göre tokenizasyon trendi ivme kazandıkça, özellikle perakende odaklı güçlü odakları sayesinde milyonlarca kullanıcının geliştirdikleri çözümleri benimseyeceklerini öngörüyor. Buna ek olarak TokenFi, paylaştığı yol haritasındaki her ürünün, ana yardımcı token olarak TOKEN kullanacağını ve her başarılı işlemin TOKEN satın alıp yakacağını belirtiyor. Proje buradan yola çıkarak, TokenFi platformunun benimsenmesi hızlandıkça günün sonunda TOKEN’ın deflasyonist olacağını öngörüyor.

Q4 2023

 • TokenFi Whitepaper: TokenFi Whitepaper, TokenFi platformuna ve projenin inşa ettiklerine genel bir bakış sunuyor. Proje, paylaşılan whitepaper ile birlikte değerinin 16 trilyon dolar olacağı tahmin edilen tokenizasyon endüstrisinde nasıl lider olmayı amaçladığını açıkça ortaya koyuyor.
 • TokenFi Token Launcher Testnet Sürümü: TokenFi Token Launcher testnet’te yayına girecek ve kullanıcıların ERC-20, ERC-721 ve ERC-1155 token’larını birkaç tıklamayla 1-2 dakika içinde ve bir satır kod görmeden oluşturmanın ne kadar hızlı ve kolay olduğunu görmelerini sağlayacak.
 • TokenFi QuickLaunch Bot Testnet Sürümü: TokenFi QuickLaunch Bot testnet’te yayına girecek ve kullanıcıların doğrudan Telegram ve Discord uygulamalarından birkaç tıklama ile hızlı ve anında ERC-20, ERC-721 ve ERC-1155 token’ları oluşturmalarına olanak tanıyacak.
 • TokenFi Token Launcher Ana Ağ Sürümü: TokenFi Token Launcher ana ağda yayına girecek. Bu, herkesin birkaç tıklamayla ve bir satır kod görmeden en iyi EVM blok zincirlerinde hızlı ve sorunsuz bir şekilde ERC-20, ERC-721 ve ERC-1155 token’ları oluşturmasına olanak tanıyacak. İlk lansman, en iyi beş EVM blok zincirinin ana ağında olacak: ETH, BNB, Base, opBNB ve Arbitrum.
 • TokenFi QuickLaunch Bot: TokenFi QuickLaunch Bot ana ağda yayına girecek. Bu, Telegram ve Discord aracılığıyla hızlı ve anında token oluşturulmasına izin verecek. Bu, TokenFi’yi stratejik olarak Telegram’ın 800 milyon kullanıcıdan oluşan devasa kullanıcı tabanından ve Discord’un 196 milyon kullanıcıdan oluşan devasa kullanıcı tabanından, boğa koşusuna doğru ilerleyen bir sonraki büyük perakende benimseme dalgası için zamanında yararlanacak şekilde konumlandırıyor. TokenFi QuickLaunch Bot’un milyonlarca perakende kullanıcısının TokenFi’ye katılmasında önemli bir rol oynayacağına inanılıyor.
 • TokenFi Staking Programı: Kullanıcıların cazip APY kazanmak için 3-48 aylık bir süre botunca TOKEN yatırmalarına olanak tanıyan TokenFi Staking programı yayınlanacak.
 • TokenFi Launchpad MVP: TokenFi Launchpad, projelerin teknik yönler hakkında endişelenmeden merkeziyetsiz bir şekilde token’ları için fon toplamasına olanak tanıyacak. İlk olarak birkaç EVM blok zincirinin an ağında minimum uygulanabilir bir ürün yayınlanacak ve ardından bunu kademeli olarak diğer EVM zincirlerinde kullanıma sunacaklar.
 • TokenFi Token Launcher’ın daha fazla EVM zincirine genişletilmesi: TokenFi Token Launcher ve TokenFi QuickLaunch Bot, benimsenmeyi hızlandırmak için birkaç EVM zincirinin daha ana ağında piyasaya sürülecek.

2024

 • NFT’ler için TokenFi Üretken Yapay Zeka: TokenFi, kullanıcıların oluşturdukları NFT’ler için üretken yapay zekanın gücünden yararlanmalarına olanak sağlamak adına TokenFi Üretken Yapay Zeka uygulamasını piyasaya sürecek. Bu, kullanıcıların sadece birkaç tıklama ile NFT lansmanları için hızlı, yüksek kaliteli sanat eserleri oluşturmalarına olanak tanıyacak.
 • TokenFi AI Akıllı Sözleşme Denetçisi: TokenFi sözleşmeleri, sektörün önde gelen güvenlik denetçisi Certik tarafından denetlenir ve TokenFi kullanıcılarına platform araacılığıyla oluşturdukları token’ların güvenliği konusunda güvence verir. TokenFi AI Akıllı Sözleşme Denetçisi, oluşturulan token’ların yerinde denetimini gerçekleştirerek işleri daha da ileri götürürken, kullanıcıların varlıklarına olan güveni artırmak için gösterebilecekleri markalı bir denetim raporu oluşturmalarına da olanak tanır.
 • TokenFi Connect: TokenFi Connect, kullanıcıların token’ları için likiditeye daha derin erişim sağlayan piyasa yapıcılar, borsalar ve VC’ler dahil olmak üzere önemli kripto kurumlarıyla doğrudan ve sorunsuz bir şekilde bağlantı kurmasına olanak tanıyacak. Kullanıcıların, kripto projeleri hakkında söz sahibi olabilecek etkileyiciler ve düşünce liderleriyle bağlantı kurmalarına da olanak tanıyacak.
 • TokenFi RWA Tokenizasyon Modülü: TokenFi RWA Tokenizasyon Modülü, kullanıcıların TokenFi platformu aracılığyla menkul kıymet olmayan Gerçek Dünya Varlıklarını (RWA) hızlı ve sorunsuz bir şekilde token’laştırmalarına olanak tanıyacaktır.

TokenFi ekibine göre bu yol haritasındaki ürünlerin birçoğu son test aşamasında yer alıyor ve neredeyse piyasaya sürülmeye hazır.

Kaynak: https://tokenfi.medium.com/tokenfi-development-roadmap-for-q4-2023-and-year-2024-58c525893c46

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir.

Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz. 

Onur Çaliş tarafından yazıldı.

Beykent Üniversitesi, Radyo ve Televizyon Programcılığı bölümünden 2020 senesinde mezun oldum. Başkent İletişim Akademisi'nde Diksiyon, Sunuculuk ve Spikerlik eğitimi aldım. Stajımı China Radio International bünyesinde tamamladım. Kripturk ile başladığım profesyonel çalışma hayatıma Bitlo Teknoloji ve Coinkolik ile devam ettim. Şu anda ise Koinsaati çatısı altında editörlük ve sunuculuk yaparak devam etmekteyim.

Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH) Fiyat Analizi

Solana Ekosisteminde Yer Alan Projeler