in ,

Tipcoin (TIP) Nedir?

Ethereum blok zincirini kullanan bir ERC-20 tokeni olan Tip Coin (TIP), kullanıcıların Twitter’daki diğer kullanıcılara içerikleri ve etkileşimleri için bahşiş vermelerini sağlamak üzere tasarlanmıştır.

Projenin mekanizması son derece basittir. Kullanıcılar @tipcoineth ve $tip ifadeleriyle tweet atarak veya yanıt vererek puan kazanırlar. Bu puanlar daha sonra bir sonraki hafta boyunca Tip Coin’e dönüştürülebilir. Verilen puan ve tokenlerin tam miktarı, bahşişin niteliğine ve uygulanan çarpana bağlıdır.

Tip Coin’in ayırt edici özelliklerinden biri de öncü ruhudur. Twitter’ı kripto para için bir dağıtım platformu olarak kullanan ilk proje unvanını cesurca iddia etmektedir. Projeyi diğerlerinden ayıran en önemli şeylerden biri ise çevre bilincidir. Tipcoin, madencilik veya stake etme gibi kaynak yoğun süreçlerden uzak durur. Çevresel etki minimum düzeydedir ve daha geniş bir kitleye erişilebilirlik sağlar.

1 Eylül 2023’te piyasaya sürülen Tip Coin, resmi Twitter hesabında ilerlemesini takip eden 225,5 binden fazla sadık takipçisiyle şimdiden önemli bir kitleye sahip oldu. Ayrıca, sosyal medya ödüllerine bakış açımızda devrim yaratma potansiyelini onaylayarak kripto dünyasındaki etkili isimlerin desteğini aldı.

Ancak Tip Coin’in önündeki yol engelsiz değil. Proje, kolaylaştırdığı tweetlerin ve etkileşimlerin doğruluğu ve kalitesi hakkında önemli soruları gündeme getiriyor. Hem Twitter hem de Ethereum’un düzenleyici ve politika çerçevelerine bağlı kalmanın yanı sıra, kullanıcı gizliliğini ve güvenliğini korurken spam ve sistemin kötüye kullanılması ihtimaliyle de mücadele etmelidir.

TIP İstatistikleri

CoinMarketCap verilerine göre maksimum arzı 1 milyar olan TIO’in dolaşımdaki arzı ise 860 milyon civarında yer alıyor. Bu zamana kadar gördüğü en yüksek fiyat olan 0.0005688 dolar seviyesini 15 Eylül 2023’te gören TIP, en düşük fiyat olan 0.0002468 dolar seviyesini ise 11 Eylül 2023’te görmüştür.

TIP Nasıl Alınır?

TIP Coin almak isteyen yatırımcılar, Uniswap, Poloniex, BitMart, OrangeX, Bitrue, BingX ve OpenOcean gibi platformlar üzerinden kolaylıkla alım-satım işlemi gerçekleştirebilirler.

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir.

Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz. 

Onur Çaliş tarafından yazıldı.

Beykent Üniversitesi, Radyo ve Televizyon Programcılığı bölümünden 2020 senesinde mezun oldum. Başkent İletişim Akademisi'nde Diksiyon, Sunuculuk ve Spikerlik eğitimi aldım. Stajımı China Radio International bünyesinde tamamladım. Kripturk ile başladığım profesyonel çalışma hayatıma Bitlo Teknoloji ve Coinkolik ile devam ettim. Şu anda ise Koinsaati çatısı altında editörlük ve sunuculuk yaparak devam etmekteyim.

Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH) Fiyat Analizi

Tip Coin (TIP) Hangi Borsalarda Listeleniyor?