içinde

Tiffany & Co. NFTiff Satışlarını %248 Artırdı!

Tiffany & Co., NFTiff’leri başlatmak için CryptoPunks ile ortaklık kurdu. Böylelikle kullanıcılar diğer NFT’lerin aksine her NFTiff için gerçek bir Tiffany parçası kullanılabilecek. 

  • NFTiff, Tiffany & Co. tarafından tasarlanan CryptoPunk sahiplerinin dijital ve fiziksel bir kolyesini içeren 250 özel NFT koleksiyonudur.

CryptoPunk, NFT satışlarını %248 oranında artırmayı başardı. Ağustos 2022’de Tiffany & Co., NFT’leri bambaşka bir boyuta taşımayı hedeflediklerine dair bir tweet paylaşmıştı. Twitter gönderisi, 250 dijital geçiş koleksiyonunu temsil eden CryptoPunks ve Tiffany & Co. NFTiff projesinden bahsediyor.

CryptoPunk sahipleri, tasarlamak istedikleri kolye’yi altın olarak seçebilir ve taşlar ile süsleyebilir. Kolyeler, NFT’nin renk paletine göre seçilmiş 18 ayar altın kullanılarak tasarlandı. En az 30 taşı bulunan her NFTiff, CryptoPunk tasarımına göre farklı şekillere sahip olabilecek.

Tiffany & Co., müşteriler tarafından talep edilen özelleştirmeleri her ürünü için yapmayacağını açıkladı. Ünlü moda markası, bu girişimini sadece 250 NFTiff’e uygulayacağını ve her müşterinin en fazla üç tane satın alabileceğini vurguladı. Müşteriler ürünlerine 2023’ün başlarında erişebilecek.3 Ağustos 2022’de başlayan ön satış sonrası marka, 1.279 ETH ve 2.16 milyon doların üzerinde satış yaptı.

Tiffany & Co., NFT’leri benimseyen tek moda markası değil. Gucci, Mayıs 2021’de Aria koleksiyonundan esinlenerek NFT olarak bir film yayınladı. Prada, Ocak 2022’de Adidas for Prada projesi için Adidas Originals ile ortaklık kurdu. Balenciaga, Temmuz 2022’de Cristóbal Balenciaga: To The Moon projesini piyasaya sürdü. Koleksiyon, kurucunun 1950’lerden kalan 8.000’den fazla çizimini içeriyor. Ray-Ban, 2021’de ilk NFT gözlüğünü çıkardı. Louis Vuitton, ilk NFT oyunu olan “Louis: The Game”i yaratmak için Beeple ile işbirliği yapmayı tercih etti.

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Yasemin Ulutaş tarafından yazıldı.

KoinSaati içerik yazarı.

Teknik Analiz

Teknik Analiz: Destek & Direnç Nedir? Nasıl Çizilir?

Bitcoin Halving (Yarılanması) Nedir?