in

Three Arrows Capital’in Geleceği Belirsiz

Kar odaklı kripto hedge fonu Three Arrows Capital kritik bir dönemden geçiyor. Hesaplamalara göre firma, borç verenlerden likidasyona uğradıktan sonra iflasla karşı karşıya kalabilir.

Three Arrows Capital, LUNA’ya yatırım yapmasından kısa bir süre sonra Terra ekosisteminin çökmesi nedeniyle önemli kayıplar yaşadı. Şimdi ise kripto borç veren Celsius’un para çekme işlemlerini durdurma hamlesi sonrası kaybetme korkusuyla yüzleşiyor. 

Üst düzey kredi veren firmalardan opsiyon borsası Deribit ve finansal hizmetler firması BlockFi’nin benzerlerini girişim bahisleri arasında sayan yatırım şirketi, likit olduktan sonra ödemeleri nasıl sağlayacağı konusunda çözüm yolu arıyor. Gerçekleşen likidasyonun toplamda 400 milyon dolar olduğu aktarıldı. Firma, likidasyon sonrası taraflarla  temasını sürdürüyor.

Firma son günlerde değer kaybeden Avalanche, Polkadot ve Ethereum gibi projelere destek vermişti.  Three Arrows Capital’in kurucu ortağı ve CEO’su Zhu, sosyal medya üzerinden yaptığı açıklamada kripto yatırım firmasının operasyonları ve ödeme gücü ile ilgili söylentilere değindi.

Taraflarla iletişimde ve çözüm süreci için kararlı olduklarını dile getiren Zhu Su, ortaya koyduğu süper döngü fiyat tezi hakkında açıklamada bulundu. Zhu, kripto piyasasının bu piyasa döngüsü sırasında kademeli olarak yükseleceğini ve sürekli bir ayı piyasasından kaçınacağını öne süren süper döngü tezinin yanlış olduğunu kabul etti. 

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Yasemin Ulutaş tarafından yazıldı.

Ege Üniversitesi'nden 2022 yılında dereceyle mezun oldum. Bölümümle ilgili ortaya koymuş olduğum çeşitli akademik çalışmalarım bulunuyor. Şimdi ise kendimi blok zinciri teknolojisi alanında geliştirmekteyim.

Coinbase, Personelinin %18’ini İşten Çıkarıyor!

Türk Kripto Fenomenlerinin Gündeminde Neler Var? | 15 Haziran 2022