içinde

Three Arrows Capital Temerrüt Bildirimi Aldı !

Voyager Digital, vadesi gelen kredi ödemelerini yapmadığı için Three Arrows Capital’a temerrüt bildirimi yayınladı. 

Bilindiği üzere Three Arrows Capital finansal anlamda kötü günlerden geçiyor. Voyager Digital LTD’nin bir yan kuruluşu olan Voyager Digital LLC’den gelen basın açıklamasına göre 15.250 BTC ve 350 milyon USDC tutarındaki kredisinde gerekli ödemeleri yapmadığı için 3AC’ye bir temerrüt bildirimi yayınladı. Voyager Digital, yakın tarihler içerisinde 3AC tarafına potansiyel bir temerrüt bildiriminin gerçekleşeceğinin işaretlerini vermişti.

Temerrüt : Yasa ve sözleşmeye göre yapılması gereken sorumlulukları yerine getirmeme, buna karşı durma, direnme anlamında hukuki bir kavramdır. 

Bununla birlikte şirket, Alameda Ventures’tan 500 milyon dolarlık bir kredi tesisi alarak şimdiden 75 milyon dolarlık kredi limitine erişmiş durumda. Voyager Dijital, 3AC’lik bir temerrütün Alameda ile yapılan sözleşmede bir aksaklığa neden olmayacağını da bildirdi.

Konuyla ilgili olarak Voyager CEO’su Stephen Ehrlich şu açıklamalarda bulundu:

“Bilançomuzu güçlendirmek ve müşteri likidite taleplerini karşılamaya devam edebilmek için seçenekleri takip ediyor ve  özenle çalışıyoruz.”

3AC’nin 660 milyon dolarlık krediyi temerrüde düşmesi, şirketin kritik bir süreçten geçtiğini gösteriyor. 3AC’nin teminat olarak kullandığı Lido stake edilen Ethereum’un (stETH) değerindeki yaşanan keskin düşüş, firmayı mali olarak sıkıntıya düşürdü ve ödemelerin geciktirmesine neden oldu.

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Yasemin Ulutaş tarafından yazıldı.

KoinSaati içerik yazarı.

Terra USTC’den Büyük Geri Dönüş!

Bybit WSOT Kampanyası