in

THORChain (RUNE) Neden Artıyor? Artmaya Devam Edecek mi?

THORChain (RUNE), ekosistemindeki bir sürü teknik gelişme ile 1 haftada yaklaşık %97.92 artış gösterdi ve 5.90$’a ulaştı.

THORChain (RUNE) için 2021 çok hareketli bir seneydi. 2021’de tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 21.26$ seviyesine kadar yükseldi. Ardından bir dizi hack problemleri ve merkeziyetsiz finansa olan ilginin azalması ile birlikte RUNE hızlı bir şekilde 3$’a kadar çekilme yaşadı.

RUNE, bir haftadır ise mainnet lansmanı ve Terra (LUNA) entegrasyonu ile 6 haftanın en yüksek seviyesi olan 5.90$’a kadar artış gösterdi. Bu yazı yazıldığı sırada RUNE kripto para birimi 5.59$’dan işlem görmektedir.

Merkeziyetsiz likidite protokolü, uzun zamandır beklenen ana ağ lansmanı ve Terra (LUNA) ile entegrasyonun önüne geçti.

THORChain (RUNE)

THORChain, kullanıcıların kripto para varlıklarını kolayca takas etmelerini sağlar. Ayrıca, merkezi borsalara güvenmeye gerek kalmadan varlıkları izinsiz ortamlarda takas etmelerini sağlar. Gelin hep birlikte THORChain token’i olan RUNE’nin neden artığını inceleyelim.

Terra (LUNA) İle Entegrasyon

Algoritmik merkeziyetsiz sabit paralara güç sağlayan bir blokzinciri protokolü olan Terra, governance, staking, bonding, rewards ve trading için kullanılan bağımsız bir blokzinciri olan THORChain ile ortaklık kurdu.

Başarılı entegrasyondan sonra Terra, LUNA token’ini ve TerraUSD (UST) stablecoin’ini THORChain ekosistemine getiriyor. Sonuç olarak, kullanıcılar artık ekosistem içinde daha fazla ticaret ve stake seçeneğine sahip olacak.

THORChain artık zincirler arası alışverişlerinde sekiz blokzinciri için altı cüzdan türünü destekliyor.

Bir diğer büyük değişiklik, platformun tüm Cosmos tabanlı projeleri destekleme seçeneğidir. Yani, Cosmos, aynı ekosistemde birlikte çalışan tüm bir merkeziyetsiz blokzinciri ağına yol açabilecek bir çözümdür. Ayrıca, bazıları protokolü gelecekte yeni bir standart haline gelebilecek blokzincirlerini ölçeklendirmek için bir seçenek olarak görüyor.

Mainnet Lansmanı

Kripto paranın yükselmesine yardımcı olabilecek şey, uzun zamandır beklenen ana ağ lansmanının sonunda gerçek olabileceğine dair raporlardı. THORChain, ana ağ lansmanını 2021’in sonundan beri planlıyor. Ancak, tutarlı sorunlar gerçek sürümü geciktirdi.

Tamamen geliştirilmiş ve konuşlandırılmış bir blokzinciri protokolü için kullanılan bir terim olan Mainnet artık kriterlere uyuyor. Bu, zincir ekleme ve çıkarma provasını, Bitcoin ve Litecoin’i test ağından kaldırmayı ve zinciri çatallayarak test çalıştırmalarını içerir.

THORChain, mevcut blokzinciri protokolünden bir hard fork ile ana ağda başlayacak.

Yüksek Staking Verimleri

Yatırımcılar, yüksek stake ödülleri de dahil olmak üzere çeşitli nedenlerle THORChain’e ilgi duyuyor. Likidite sağlayıcıları için en yüksek ödüller arasında Binance USD için %55 ve DAI stablecoin için %30 bulunur. Bunu sırasıyla %26 ve %24 ödülle Litecoin ve Dogecoin gibi varlıklar takip ediyor.

THORChain (RUNE)

THORChain, merkezi borsalarla rekabet etmek amacıyla merkeziyetsiz sistem için dikkate değer yeni özellikler başlatmak istiyor. Bunlara piyasa emirleri, kaldıraç ticareti veya eşler arası kredi verme dahildir.

RUNE Teknik Analizi

Yaşadığı düşüşler ile temmuz 2021 dönemindeki desteğe kadar gerileyen RUNE, bu destek seviyesi üzerinden topladığı güç ile yeni bir yüksek tepe oluşturduktan sonra başarılı bir retest sonucu yükselişlerini devam ettiriyor.

Bu yükselişlerin devamında karşılaşabileceği ilk olası direnç seviyesi 6.130-6.520 bölgesinde görünüyor. Bu bölgenin de kırılması halinde 8.500 seviyelerine kadar yükseliş trendini deva ettirebilir. Olası bir geri dönüş yaşanması halinde ise 5.230 ve 4.670 seviyeleri sırası ile destekler olarak takip edilebilir.

Twitter: Kripto Kirpi

Kriptoparalar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

MES tarafından yazıldı.

Shiba Inu (SHIB), Dogecoin (DOGE) ve Holo (HOT) Teknik Analizleri I 03.03.2022

SEC, NFT Piyasasını İnceliyor