içinde , ,

THETA (THETA), Chiliz (CHZ) ve Alien Worlds (TLM) Teknik Analizi | 27 Aralık 2021

Kriptopara

27 Aralık 2021 tarihine ait THETA (THETA), Chiliz (CHZ) ve Alien Worlds (TLM) teknik analizlerini sizlerle paylaşıyorum.

Gün içinde paylaştığım teknik analizlerim için Twitter adresimi takip edebilirsiniz.

Twittersadececripto

Bitcoin’de 20 Aralık’ta ikili dip formasyonunun çalışmasının ardından altcoin’lerde hacimlenmelerde gözle görünür bir yükseliş gerçekleşiyor. 20 Aralık’tan itibaren yükselen dipler belirleyerek yoluna devam eden Bitcoin önemli bir direnç noktasına gelmiş bulunuyor. 7 Aralık’ta test ettiği $51.950 direncini önümüzdeki saatlerde tekrar test etmesini beklediğim Bitcoin, bu direnci geçmesi halinde $53.530 ve $55.850’de bulunan dirençlerine doğru hareket edecektir. 2010 yılından bu yana 12. Kez Aralık ayında işlem gören Bitcoin bu Aralık aylarından 7 tanesini yükseliş yönlü kapattı. Bu Aralık ayının da artı yönde kapanması için Bitcoin’de $57.415 seviyesi üzerinde aylık kapanış görmemiz gerekmekte. Bitcoin bu seviyeye giderken yükselmesini Theta – TLM ve CHZ için ise analizlerim şöyle;

THETA (THETA)

1 Şubatta kendi mainnet’i olan TNT-20’deki yeni token’i TDROP’un başlatılmasını beklediğimiz Theta için 31 Aralık’a kadar V2Smart Contract Platform güncellemesi de bekleniyor. Özellikle web3’ün gündeme gelmesiyle önümüzdeki ay yatırımcılar için mutlaka dikkat edilmesi gereken coin’lerin başında geliyor.

THETA (THETA)
THETA (THETA) Teknik Analizi | 27 Aralık 2021

9 Kasım’da başladığı düşen kanal hareketinde 20 Aralık’a kadar kanal alt bandına çok güzel tutunan Theta bu tarihten itibaren %54’lük bir yükseliş gösterdi. $5,95 ile kanal üst bandını kırmasının ardından re-test hareketine başlayan Theta, $5,66 üzerinde kalmayı başarabilirse $7,77 hedefine hızla gidecektir. Staking programı başlamasıyla beraber kilitli varlık miktarının da artması fiyatın yukarı çıkması için destekleyici olacaktır. Theta ilerlerken Thetafuel’de paralelinde yükselişini gösterecektir.

Chiliz (CHZ)

13 Kasım’da başlayan düşen trend içinde %59’luk bir düşüşle $0,23 seviyesindeki dibi test eden CHZ, 20 Aralık’tan itibaren yükselen hacmiyle beraber %40’lık bir yükseliş gösterdi. 26 Mayıs’tan bu yana taşıdığı kanal alt bandını ve düşen trendi aynı anda kırmayı başaran CHZ için teknik taraf oldukça güçlü görünüyor.

Chiliz (CHZ)
Chiliz (CHZ) Teknik Analizi | 27 Aralık 2021

$0,34 üzerinde kalmayı başardığı senaryoda kanal hedeflerine doğru ilerlemeye başlayacak olan CHZ önce $0,379 ardından da $0,45 dirençlerine doğru hareket edecektir. Kanal orta bandında bulunan $0,45 aşılırsa $0,59 a önü açık bulunuyor.

Alien Worlds (TLM)

25 Haziran’dan bu yana taşıdığı yükselen kanal içindeki hareketini sürdüren TLM, yükselen dip hareketlerine başlamış bulunuyor. 20 Aralık’tan itibaren 2 kez yükselen dip oluşturan TLM $0,279 direncine doğru hareketini başlattı.

Alien Worlds (TLM)
Alien Worlds (TLM) Teknik Analizi | 27 Aralık 2021

Bu direncin aşılması halinde $0,31  ve $0,37 dirençlerine gidecek olan TLM için kanal üst bant hedefi olarak $0,51 öne çıkmakta. $0,22 seviyesi kısa vadeli olarak en önemli destek görevi görecektir.

Kriptoparalar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz.

Ali Taylan Cengiz tarafından yazıldı.

kriptopara Binance Coin

27 Aralık 2021 Tarihli Ceek VR (CEEK), Radio Caca (RACA) ve Decentraland (MANA) Teknik Analizleri

kriptopara, Bitcoin

Geçtiğimiz Hafta Kriptopara Piyasasında Neler Oldu? | 27.12.21