içinde

The Unfettered Nedir?

The Unfettered; Play2Earn, NFT ve Metaverse konseptlerine sahip AA kalitesindeki hikâye tabanlı bir oyundur. Soulslike ve RPG oyun türlerini birleştirerek oyun deneyimini maksimum seviyeye çıkarmaya çalışır.

The Unfettered, harika bir oyun deneyimi ve sürükleyici bir hikâye ile yüksek kaliteli bir oyun sunmaya odaklanmış, oynaması ücretsiz bir play-to-earn (oyna-kazan) oyunudur.

Unreal engine 4 ile tasarlandığı için oyun içerisinde yüksek grafik kalitesi sunan The Unfettered, yalnız bir kadının Tanrılar Çağı’nda Kan ve Gözyaşı yıllarını sona erdirme amacıyla verdiği savaşın ve zorlu yolculuğunun hikayesini anlatıyor. Oyunun hikayesi gitgide gelişim gösterirken oyunculara benzersiz oyun grafiği ile ve gerçek blockchain deneyimi sunmak amaçlanıyor.

Oyunun en önemli misyonları arasında oyunculara üst düzey oyun deneyimi sunmak ve bunu da souls tarzı bir RPG oyunu ortaya koyarak gerçekleştirmek yer alıyor. The Unfettered, oyunculara oyun oynarken para kazanabilecekleri ve kârlarını maksimize edebilecekleri bir play-to-earn deneyimi sunmayı hedefliyor.

Oyun İçi Token ve Pazar Yeri

Oyuncular, Soulslike ve RPG tabanlı oyun deneyimlerini bir araya getiren bu oyunda Play-to-Earn, NFT ve Metaverse’ün sunduğu her şeyi deneyimleyebilecekler.

Oyuncular, bu heyecan verici ama zorlu yolculukta mağlup olmuş düşmanların ruhlarını toplayarak macera boyunca ilerleyecek ve ruhları arayan diyârı keşfedebilecekler. Topladıkları ruhları oyun içi token’lere, NFT’lere dönüştürebilir ya da stake edilip pasif gelir kazanabilirler. Ayrıca; oyuncular, oyun içi token’lerle seviye atlayabilir, The Unfettered pazarında eşya ve ekipman satın alabilir veya eşyalarını yükseltebilirler.

Oyuncular, oyun içi yaratıkları öldürerek ya da bazı görev ve aktiviteleri yerine getirerek SOULS token kazanırlar.

SOULS token’ler, satılabilir veya stake edilip pasif gelir elde edilebilir. Oyundan kazanılan NFT eşyalar, markette diğer oyunculara satılabilir ya da kazanılmış SOULS token’lerle diğer oyunculardan satın alınabilir. Ayrıca; oyun içerisindeki NFT’ler, oyun içi karakterlerin gelişiminde kullanılabildiği gibi markette diğer oyunculara kiralanabilir.

The Unfettered Metaverse’ü

Oyunun metaverse aşamasında oyun içi gelir modelleri artar ve SOULS tokenlerin farklı kullanım alanları ortaya çıkar. Bu durum oyunculara farklı gelir kaynakları sağlar.

Oyuncular, oyunda ileri seviyelere geldikçe pazar yerini kullanarak Unfettered Metaverse’te arazi satın alabilirler. Satın aldıkları bu arazilerde iş alanları oluşturabilir veya bu arazileri pasif gelir elde etmek için diğer oyunculara kiralayabilirler.

Oyuncular ayrıca, mağazalarını açıp yönetebilir ve pazardaki mağazalarında yapılan her işlem için para kazanabilirler. Ayrıca; oyuncular NFT mint edebilir, bahis yapabilir veya işlemlerden elde edilen geliri cüzdanlarına çekebilirler.

Oyun oynamaktan ziyade sadece pasif gelir elde etmek isteyen kullanıcılar, SOULS token’lerini stake ederek ya da satın aldıkları NFT’leri ve sanal arazileri kiralayarak gelir elde edebilir.

The Unfettered Farkı

The Unfettered, diğer play-to-earn oyunlardan farklı olarak oyun oynama ve para kazanmayı bir araya getirerek oyunculara play-to-earn oyunların gerçek potansiyelini sunuyor. Bu şekilde oyuncular ve blockchain arasında bir köprü oluşturuyor.

Çoğu play-to-earn oyunu, oyun oynamaktan ziyade para kazanmaya yönelik bir oynanış tarzına sahiptir. Bu da oyuncuların hızlıca oyundan sıkılmasına yol açar ve kâr elde edebilmek için elindekileri satmaya yönlendirir. The Unfettered’da ise oyunculara gerçek bir oyun deneyimi sunuluyor. Oyuncular, bu sayede oyun oynarken hem keyif alıyor hem de para kazanabiliyorlar.

Üst Düzey Oyun Deneyimi 

The Unfettered, oyun macerasının heyecanını aktif tutmak, adil ve güvenli oyun düzenini sürdürmek ve deflasyonist bir ekonomi için oyun ve blockchain mekanizmasına yönelik bazı önceliklere sahiptir.

Oyuncular, diğer souls tarzı oyunlarda olduğu gibi oyun içerisinde hayatta kalmak için çalışırlar. The Unfettered, oyun tasarımı ve oyunculara sunduğu üst düzey oyun deneyimi ile oyuncuları oyun içerisinde daha fazla vakit harcayarak karakterlerini geliştirmeye teşvik eder.

Ücretli / Ücretsiz Versiyonlar

The Unfettered, ücretsiz şekilde sadece oyun içerisinde kazanılacak token’lerle de oynanabilir. Oyunun ücretli versiyonunda ise oyuncular, marketten farklı ögeler satın alarak oyuna daha güçlü karakterlerle başlayabilirler.

Oyunda ilerledikçe oyuncular, elde ettikleri eşyaları kullanarak daha fazla oyun içi token kazanabilirler ve oyun içerisinde zamanla yıpranan bu eşyaları tamir ederek ömürlerini uzatabilirler.

Güncel Oyun İçeriği

Projenin en önemli önceliği, oyunu sürekli olarak güncel tutarak oyuncuların oyun içi token ve NFT kazançlarından keyif almalarını sağlamaktır.

Deflasyonist Ekonomi

Oyunda oyun içi token ve NFT kazanılacak bir ekosistem oluştururken en çok dikkat edilmesi gereken konu, enflasyondan kaçınmaktır.

Bu noktada alınması gereken deflasyonist önlemler şu şekildedir:

  • Oyun İçi Token Yakma Mekanizması
  • Metaverse Oyun İçi Token Yakma Mekanizması
  • Kullanıcı Başına Maksimum Oyun İçi Token

Oyuncunun oyun içerisinde kullanılan ve zamanla yıpranan NFT eşyaları onarmak için SOULS token harcaması gerekir. Ayrıca; her oyuncunun haftalık kazanabileceği SOULS token miktarı sınırlıdır.

Oyun İçi Adalet Sistemi

Oyun içerisindeki hile durumunun önüne geçmek için oyun içi bir sistem tasarlanmıştır. Bu sistemle oyunun ekonomisini bozacak ve bu ekonomiye zarar verecek herhangi bir dış müdahalenin engellenmesi amaçlanıyor.

Her oyuncuya adil bir oyun deneyimi sunmak için oyuncuların herhangi bir aşamada kazanabileceği oyun içi token aralığı aynıdır. Kazançlar normalden az veya fazla ise sistem, oyuncuyu oyundan atar veya oyuncunun kazandığı token’leri yakar.

The Unfettered Yol Haritası

On aydan fazla bir süredir geliştirilen The Unfettered’ın konsepti tanımlanmış ve üç seviyesi hazır bir halde bulunuyor. Tohum ve özel satışları biten oyunun ilk fragmanı yayında ve önümüzdeki aylarda gerçekleştirilmek üzere bir IDO planlanıyor.

Oyunun demo sürümü 2022’nin ilk çeyreğinin sonunda Steam’de ücretsiz ve para kazanılmayan bir şekilde yayınlandı. 2022’nin 4. çeyreğinde ise oyunun blockchain tanımlı sistemi yayınlanacak. Yani, 2022’nin 4. çeyreğinde oyun, blockchain üzerinden oynanabilecek ve oyun üzerinden para kazanılabilecek.

Unfettered Hakkında

The Unfettered, sürekli güncellenen hikâyesi, deflasyonist ekonomisi, adil oyun deneyimi gibi oyuncu odaklı öncelikleri ile gelişen oyun dünyasına yeni bir soluk getirmeyi hedefleyen deneyimli bir ekibin ürünüdür. Türk yapımı olan bu oyunun partnerleri, ekibi ve danışmanları arasında seçkin isimler yer alıyor.

Oyun pazarında yaşanan ve blockchain teknolojisindeki çığır açan gelişmeler, artan NFT kullanımı ve Metaverse dünyasının sunduğu sayısız yeni deneyim ile birleştiğinde The Unfettered, oyun dünyasına hikayesiyle ve iyi altyapısı ile yeni bir ivme kazandıracak.

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için Telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz.

KoinSaati tarafından yazıldı.

PancakeSwap: “Transfer Failed” Hatası

Bitcoin 2022 Miami Konferansında Ne Oluyor?