içinde

The Unfettered: Gerçek Oyun Deneyimi Blockchain’e Taşınıyor

Play2Earn, NFT ve Metaverse içeren The Unfettered, İlk Hikâye Tabanlı AA Oyunu, sizlere yalnız bir kadının Tanrılar Çağı’nda Kan ve Gözyaşı yıllarını sona erdirme amacıyla verdiği savaşın ve zorlu yolculuğunun hikâyesini anlatıyor.

Nefes Kesen Bir Hikâye

Binlerce yıl süren Tanrılar Çağı, çok zorlu ve kanlı bir dönemden geçmekteydi. Uzun süredir devam eden bu anlaşmazlığa bir son vermek isteyen Death (Ölüm), az bilinen bir diyarda planlar yaparak dengeyi değiştirmeye karar verir ve bilinmeyen bir nedenle planını gerçekleştirmek için krallıktan genç, deneyimsiz bir kadını seçer. Kadın, Death’in davetini kabul eder ve henüz farkında olmadığı sancılı yolculuğuna başlar.

Kadın zor aşamaları teker teker aşarken, benzersiz oyun grafiği ile ve gerçek blockchain deneyimini oyun içinde yaşarken, hikâye de git gide gelişecek.

Oynanışta The Unfettered Pazar Yeri

The Unfettered pazarında oyunu daha heyecanlı ve zorlu hale getirecek ögeleri, arazileri ve NFT’leri takas edebileceksiniz.

Oynanış: Oyun İçi Token ve Pazar Yeri

Bu nefes kesici hikâyede oyuncular, Soulslike ve RPG tabanlı oyun deneyimini heyecan verici anlar ile ve çığır açan grafiklerle deneyimleyecek, Play-to-Earn, NFT ve Metaverse’ün sunduğu her şeyi deneyimleyebilecekler.

Oyuncular bu heyecan verici ama zorlu yolculukta mağlup olmuş düşmanların ruhlarını toplayarak macera boyunca ilerleyecek ve ruhları arayan diyarı keşfedebilecekler.

The Unfettered | Oyun-içi Görsel

Ardından, topladıkları ruhları oyun içi tokenlere dönüştürebilir, NFT’ye dönüştürebilir, oyun-içi tokenlerini takas edebilir, stake edebilir veya cüzdanlarına gönderebilirler.

Oyuncular ayrıca, oyun içi tokenlerle seviye atlayabilir, eşya ve ekipman satın alabilir veya pazarda eşyalarını yükseltebilirler.

Oynanış: Metaverse & Pazar Alanı

Oyuncular, yolculuk boyunca ilerledikçe, pazar yerini kullanarak Unfettered Metaverse’te arazi satın alabilirler.

Satın aldıkları bu arazilerde iş alanları oluşturabilir veya pasif gelir elde etmek için diğer oyunculara kiralayabilirler.

Oyuncular ayrıca, mağazalarını açıp yönetebilir ve pazardaki mağazalarında yapılan her işlem için para kazanabilirler.

Ve oyuncular NFT basabilir, bahis yapabilir veya işlemlerden elde edilen geliri cüzdanlarına çekebilirler.

Oynanış: Öğeler ve NFT’ler & Pazar Alanı

Daha eğlenceli bir deneyim elde etmek için oyun içi özelliklerini güçlendirmek isteyen, eşyaların kilitli özelliklerini açmak isteyen oyuncular, NFT’leri ve ürünleri pazardan alabilirler.

Oyunda ilerledikçe oyuncular, elde ettikleri eşyaları kullanarak daha fazla oyun içi token kazanabilirler ve onları tamir ederek ömürlerini uzatabilirler.

Üst Düzey Oyun Deneyimi İçin Oynanış ve Blockchain’de Öncelikler Getirildi

Oyun macerasının heyecanını aktif tutmak, adil ve güvenli oyun düzenini sürdürmek ve deflasyonist bir ekonomi sürdürmek için Unfettered, oyun ve blok zinciri mekanizması için öncelikler belirledi.

The Unfettered | Oyun-içi Görsel

Oyunun İçeriği Sürekli Olarak Güncellenmektedir

Proje için en yüksek öncelik, oyunu sürekli olarak güncel tutmak ve oyuncuların oyun içi token ve NFT kazançlarından keyif almalarını sağlamaktır.

Deflasyonist Bir Ekonomi Yaratmak

Oyuncunun oynarken oyun içi token ve NFT kazanacağı bir ekosistem oluştururken asıl dikkat edilmesi gereken konu, enflasyondan kaçınmaktır.

Bu noktada alınması gereken deflasyonist önlemler şu şekildedir:

Oyun İçi Token Yakma Mekanizması

Metaverse Oyun İçi Token Yakma Mekanizması

Kullanıcı Başına Maksimum Oyun İçi Token

Adil Oyun Deneyimi

Oyunculara adil bir oyun deneyimi sunmak için, her oyuncunun herhangi bir aşamada kazanabileceği oyun içi token aralığı, algoritmamız aracılığıyla aynı olacaktır. Kazançlar normalden az veya fazla ise, sistem, oyuncuyu banlayacak veya bu oyuncunun kazandığı tokenleri yakacaktır.

Küresel Oyun Pazarı Büyüyor

Rakamlar, oyun dünyasında yaratılan potansiyeli ve fırsatları gösteriyor; bu sayede tahminler, oyun pazarının değerini 2021’de 175,8 milyar dolar, 2023’te 204,6 milyar dolar olarak tahmin ediyor. 2021’de %16,3 büyüme ve 2,81 milyar oyuncu varken 2023’te bu sayının 3,07 milyara kadar çıkabileceği tahmin ediliyor. 2018’de dijital oyun gelirinin %80’ini oynaması ücretsiz oyunlar aldı ve 2021’de bu sayının 23,1 milyar büyüyeceği hesaplanıyor.

The Unfettered | Oyun-içi Görsel

Oyun pazarındaki gelişmelerdeki bu büyüme, blockchain teknolojisindeki çığır açan gelişmeler, NFT’nin artan kullanımı ve Metaverse dünyasının sunduğu sayısız yeni deneyim ile birleştiğinde, Unfettered, sürükleyici oyunu sayesinde oyun dünyasına hikayesiyle ve iyi altyapısı ile yeni bir ivme kazandıracak.

Unfettered Hakkında

The Unfettered, sürekli güncellenen hikâyesi, deflasyonist ekonomisi, adil oyun deneyimi gibi oyuncu odaklı öncelikleri ile gelişen oyun dünyasına yeni bir soluk getirmeyi hedefleyen deneyimli bir ekibin ürünüdür.

Kaynak: The Unfettered Medium

Kriptoparalar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için Telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Samsung, Smart TV’lerine NFT Eklentisi Getiriyor

Haftanın Lansmanları

Bu Haftanın IDO ve Lansmanları | 3-9 Ocak 2022