in ,

The Sandbox (SAND) Uzun Vadeli İyi Bir Yatırım mı?

The Sandbox, oyuncuların Ethereum blok zincirinde oyun deneyimleri oluşturabilecekleri, sahiplenebilecekleri ve bunlardan para kazanabilecekleri bir metaverse’dür.

Vizyonu, oyuncuların ortaklaşa ve merkezi otorite olmadan sanal dünyalar ve oyunlar yaratacakları derinlemesine sürükleyici bir metaverse sunmaktır. Amacı ise yaratıcıya, NFT cinsinden yaratığının sahipliğini verip, ekosisteme katılımını teşvik ederek, merkezi oyun yapımcılarının liderliğini domine etmektir.

The Sandbox’ın (SAND) fiyatı 2021 yılı boyunca yükseldi. CMC’ye göre 2021 yılında The Sandbox (SAND), piyasa sürülmesinden bu yana %11.000’den fazla değer kazandı. Yaşanan boğada, Game-Fi trendinin yükselmesi ve metaverse teknolojilerinin daha fazla benimsenmesi etkili oldu.

The Sandbox 2021’de inanılmaz bir performans sergiledi ancak bu durum ilerleyen dönemlerde de geçerli olacak mı?

Sandbox ekosistemi, yeni kullanıcılar ve marka ortaklıkları ile aktif olarak büyümeye devam ediyor. Bu nedenle uzun vadede geçerliliğini koruyabilir. Rakiplerine kıyasla Sandbox, daha fazla iddialı ortaklıklar kuruyor. Bir örnek vermek gerekirse Ünlü rapçi Snoop Dogg, Ocak 2022’de Sandbox’ta NFT koleksiyonunu piyasaya süreceğini açıklamasının ardından dijital varlığın fiyatı %62 artmıştı.

 

 

Son olarak portföyüne Gordon Ramsey ve Paris Hilton’u ekleyen Sandbox daha öncesinde; Steve Aoki, Jamiroquai, Tony Hawk, Playboy, Warner Music Group, Deadmau5, Gucci Vault, Atari, Ubisoft, The Rabbids, The Walking Dead, Adidas, Richie Hawtin, The Smurfs ve Care Bears, ZEPETO, Carrefour, CryptoKitties, Standard Chartered, Mastercard, PWC ve KEB Hana Bank gibi bazı büyük isim ve kurumlarla ortaklık kurmuştu.

Bunun dışında Sandbox, Kingsway Capital, Galaxy Interactive ve Polygon Studios’dan da yatırım bazlı destek alıyor.

Diğer taraftan Haziran sonunda Sandbox, LAND ve SAND’in Polygon ağına aktarılmasını sağlayan bir köprüyü tanıttı. Bu hamleyle işlem hızının artması, gas fee’nin düşürülmesi ve daha çevre dostu etkileşimler hedefleniyor. Bununla birlikte kullanıcılar, ASSET ve EXPERIENCE token’larını Polygon ağındaki akıllı sözleşmelerine de aktarabilecekler. Bu tarz haberler ve gelişmelerin devamı da uzun vadede The Sandbox’a olumlu yansıma gösterebilir.

Uility (fayda) kullanıcı tabanının sadakati ile belirlenebilir. 750.000’den fazla sosyal kanal ve 12.000 arazi sahibi, Sandbox’ı yararlı bulan bir topluluğun var olduğunu ifade edebilir.

Bununla birlikte gerçek dünyadaki varlıkların sanal dünyada dijital varlıklar olarak alınıp satılacağına dair tahminler söz konusu. The Sandbox (SAND); hizmet satın almak, varlık ticareti, oyun oynamak, varlık oluşturmak, oylama ve stake yoluyla sanal dünyayı yönetmek için kullanılmaya devam edecek gibi gözüküyor.

Sandbox Season 3, 24 Ağustost’ta yayınlanacak. Bu sayede oluşturucular ve oyuncular için yeni bir sürükleyici deneyim yaratılacağı tahmin ediliyor. Sandbox Season 3, senenin ikinci yarısında ekosistemi toparlayan bir rol oynayabilir.

Ancak şunu de belirtmek gerekir ki yukarıda sayılan tüm faktörler Sanbox’ın kendi dinamikleriyle alakalı. Şunu da unutmamak gerek ki kripto endüstrisini olumlu etkileyecek haberler (başta FED tarafından olmak üzere) gelmediği sürece potansiyel yükselişlerin sınırlı kalacağını da belirtmekte fayda var. Bununla birlikte sektöre tekrar para girmesi, metaverse’e olan ilgiyi de artıracak ve bu sayede dijital varlığın kendi boğa yükselişini gerçekleştirmesine neden olabilir.

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir.

Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz. 

GAK tarafından yazıldı.

Kadir Has Üniversitesi Ekonomi ve Uluslararası Ticaret & Finans departmanlarından derece ile mezun oldum. Akademik çalışmaların ardından finans sektöründe bir aracı kurumun araştırma departmanında analist olarak 2.5 yıl kadar görev aldım. Ocak - Kasım 2022 döneminde KoinSaati'nde editor olarak görev aldım.

Bitcoin (BTC) Fiyatı Yükselmeye Devam Ediyor

Avalanche (AVAX) Kendi Boğasını Yaşayabilir mi?