in , , , ,

The Sandbox (SAND) Nedir?

The Sandbox (SAND), oyuncuların platformun yardımcı program token’ı olan SAND’ı kullanarak Ethereum blokzincirinde oyun deneyimlerini oluşturabilecekleri, sahiplenebilecekleri ve bunlardan para kazanabilecekleri metaverse’dir.

Vizyonu, oyuncuların ortaklaşa ve merkezi otorite olmadan sanal dünyalar ve oyunlar yaratacakları, derinlemesine sürükleyici bir metaverse sunmaktır.

Yaratıcılara yarattıklarının değiştirilemez token’lar (NFT’ler) olarak gerçek sahipliğini sağlayarak ve yardımcı program token’ı SAND ile katılımlarını ödüllendirerek Minecraft ve Roblox gibi mevcut oyun yapımcılarını dağıtmayı amaçlıyor.

Mevcut oyun pazarında, kullanıcı tarafından oluşturulan içeriğin merkezileştirilmiş mülkiyeti ve kontrolü, içerik oluşturucu haklarını ve mülkiyeti sınırlar. Oyuncular tarafından yaratılan sanal malların ticareti üzerindeki merkezi kontrol, onların yarattıkları için adil değer yaratmalarını kısıtlar.

The Sandbox (SAND)

Bu birleştirildiğinde, özellikle içerik kopyalandığında, değiştirildiğinde ve üzerine inşa edildiğinden, eserlerin yaratıcı sahipliğini kanıtlamak zor olabilir. The Sandbox, blokzinciri oyun pazarını büyütmek için blokzincirinin benimsenmesini hızlandırırken bu sınırlamaların üstesinden gelmeyi amaçlıyor.

Bunu, içerik oluşturucuların merkezi kontrol olmaksızın üretebilecekleri, oynayabilecekleri, paylaşabilecekleri, toplayabilecekleri ve ticaret yapabilecekleri bir voxel oyun platformu oluşturarak ve yönetim token’ı SAND kazanma yeteneği ile güvenli telif hakkı sahipliğinin keyfini çıkararak yapıyorlar.

Bu telif hakkı sahipliği, her oyun içi öğenin benzersiz ve değişmez bir blokzinciri tanımlayıcısına sahip olacağı NFT’lerin kullanımı yoluyla oluşturuyor ve garanti ediliyor.

$SAND Tokenı

$SAND, The Sandbox metaverse’de LANDS ve ASSETS almanıza ve satmanıza izin veren ana yardımcı program token’ıdır.

The Sandbox Ekosistemi

Sandbox oyun ekosistemi, birlikte kullanıcı tarafından oluşturulan içerik (UGC) içerik üretimi için kapsamlı bir deneyim sağlayan üç entegre üründen oluşur.

1.VOXEDIT

Voxel Editör, kullanımı basit ama güçlü ücretsiz 3B voxel modelleme paketi, kullanıcıların insanlar, hayvanlar, yapraklar ve araçlar gibi 3B nesneler oluşturup canlandırmasına ve bunları oyun VARLIKLARI olmak için Sandbox pazarına aktarmasına olanak tanır.

The Sandbox (SAND)

2. MARKETPLACE

Sandbox’ın web tabanlı pazarı, kullanıcıların VoxEdit’te yapılan kreasyonlarını (VARLIKLAR) Token’lar (Hem ERC-721 hem de ERC-1155 token’ları) olarak yüklemelerine, yayınlamalarına ve satmalarına olanak tanır.

3.Game Maker

Varlıkları VoxEdit’te yaparak veya satın alarak sahibi olan herkes, bunları üçüncü ve en önemli ekosistem ürünü olan Oyun Oluşturucu ve Oyunun kendisi ile kullanabilir. Bu ürün Game Maker modunda başlatıldığında, kullanıcıların ASSETS’ini sanal dünyada sahip olabilecekleri bir LAND parçası (ERC-721 token’ı) içine yerleştirmelerini ve kullanmalarını sağlar.

Kullanıcılar LAND’larını ASSETS ile dekore edebilir ve daha da önemlisi, görsel komut dosyası düğümleri aracılığıyla ASSETS’e önceden tanımlanmış davranışlar atayarak, bir LAND’i bir dekorasyon deneyiminden potansiyel bir tam oyun deneyimine dönüştürerek ilginç ve nüanslı oyun mekaniği uygulayabilirler.

SAND Tarafında Yaşanan Gelişmeler

  • Adidas‘a arazi satışı gerçekleşti.
  • 650 bin dolara The Metaflower Super Mega Yat satıldı.
  • Sandbox sanal arazileri Opensea’da 1 numaralı NFT koleksiyonu oldu.
  • 15 binden fazla arazi sahibi sayısına ulaşıldı.
  • 29 Kasım’da Alpha versiyonunun lansmanını gerçekleştirdi.

  • SnoopDogg‘un SNOOPVERSE’i için Erken Erişim Kartı satışa sunuldu. Erken Erişim Kartı sahipleri 2022’nin ilk çeyreğinde çıkacak olan The Snoop Dogg Avatar Collection için otomatik olarak whiteliste alınacak!

 Partnerleri

The Sandbox (SAND)

 

Kriptoparalar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz.

MES tarafından yazıldı.

Rikkei Finance, Huobi

Rikkei Finance (RIFI) 7 Aralık’ta Huobi Primelist’te Listeleniyor

Integritee Eş-Kurucusu Waldemar Scherer ile AMA Etkinliği