in ,

Tether’in Piyasa Değeri Tüm Zamanların Zirvesine Ulaştı

Tether’in USDT’si, daralan stablecoin piyasasına rağmen tüm zamanların en yüksek piyasa değerine ulaştı. 

Şirketin bildirdiğine göre USDT, Perşembe günü 83,2 milyar dolar piyasa değerine ulaşarak bir yıldan daha uzun bir süre önceki zirvesine yeniden ulaşmış oldu. USDT, Mayıs 2022’de Terra’nın iflasından bu yana kaybedilen 18 milyar doların tamamını geri aldı. 

Circle tarafından geliştirilen ikinci en büyük stablecoin USDC, bankacılık ortağı Silicon Valley Bank’in iflasından etkilendi ve fiyat istikrarındaki volatil hareketler varlık üzerinde baskı oluşturdu. 

Tether, rezerv varlıkları hakkında şeffaflık sağlamaması nedeniyle yıllardır eleştiriliyor. Geçtiğimiz yıl ABD’li bir yargıç, Tether’in yeni tokenler üreterek Bitcoin fiyatını manipüle ettiğini iddia etmişti. 

Bu olumsuz gelişmelere rağmen stablecoin yatırımcıları, USDT’ye akın etti ve piyasa değerini 22 ay içerisinde en yüksek seviyeye taşıdı. 

Dijital varlık araştırma şirketi Kaiko’nun geçen ay yayınladığı raporda, USDT’nin piyasa değerindeki aşırı artışa dair şüpheler dile getirilmişti. Çünkü artış, işlem hacimlerindeki düşüşlerle tutarsızdı. 

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir.

Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz. 

Onur Çaliş tarafından yazıldı.

Beykent Üniversitesi, Radyo ve Televizyon Programcılığı bölümünden 2020 senesinde mezun oldum. Başkent İletişim Akademisi'nde Diksiyon, Sunuculuk ve Spikerlik eğitimi aldım. Stajımı China Radio International bünyesinde tamamladım. Kripturk ile başladığım profesyonel çalışma hayatıma Bitlo Teknoloji ve Coinkolik ile devam ettim. Şu anda ise Koinsaati çatısı altında editörlük ve sunuculuk yaparak devam etmekteyim.

Çin Coin’leri Nasıl Alınır?

Injective Protocol (INJ) Nedir? Nasıl Alınır?