Tether Yöneticilerine Dolandırıcılık Soruşturması

Bitcoin, Tether, Kripto para

ABD’de ortaya çıkan bu Tether soruşturmasında yetkililer, yöneticilerin banka dolandırıcılığı yapıp yapmadığı konusunda detaylı araştırma yapıyor.

Bilindiği üzere Tether kripto endüstrisinde oldukça önemli bir yere sahip. Bitcoin ve diğer kriptoparalar alım satımında yatırımcılar sıklıkla Tether’i kullanıyor. Şimdiki soruşturma ise Tether’in daha olgunlaşma evresindeylen meydana gelen davranışlarıyla alakalı. Yetkililer, Tether ile ilgili “bankalardan işlemlerin kripto ile bağlantılı olduğunu gizleyip gizlemediği” üzerinde detaylı araştırma yapıyor.

Tether

 

Bu gelişme ABD hükümetlerinin kriptoparalar üzerindeki baskısı ile ilgili önemli bir işaret niteliğinde gibi görünüyor. Bunun sebebi ise Tether’in açık ara en popüler olan stablecoin olmasıyla açıklanıyor. Tether tüm Bitcoin alım satımlarının yarısından fazlasını destekliyor.

Tether bu konu üzerine yaptığı açıklamada, ilgili kurumlarla rutin diyaloğa sahip olduklarını ve şeffaf bir model izlediklerini açıkladı. Federal yetkililer 2018’den bu yana Tether’i soruşturuyorlar. Henüz bir dava açılmış değil. Soruşturmanın akıbetini beraber takip edeceğiz.

Kriptoparalar hakkında; merak ettikleriniz, öğrenmek istedikleriniz, soru-cevap, güncel analizler için Telegram kanalımızda bizi takip edin ve iletişimde kalın. KoinSaati’nin Telegram Kanalına katılmak için tıklayınız.

Semih Yiğit tarafından yazıldı.

Galatasaray Üniversitesi'nde Ekonomi bölümü öğrencisi olan Semih, Fransızca ve İngilizce dillerine hakimdir. Blokzinciri, merkeziyetsiz finans, teknoloji ve yazılım alanlarında kendini geliştirmekte ve bu alanlarda içerikler üretmektedir.

Özgür Demirtaş’tan “1900 Yılında Doğsaydınız Ne Olurdu?” Başlıklı Pazar Videosu

Piyasa Yükselirken Bitcoin, Ethereum ve Ripple İçin Teknik Göstergeler Ne Diyor?