içinde

Tether (USDT)’de Ne Oluyor? USDT’de Risk Var mı?

Tether, USDT stablecoin’i desteklemek için üçüncü bir tarafla 1 milyar dolarlık bir takas gerçekleştirdiğini açıkladı.

Stablecoin UST’nin çöküşü piyasada yankılanmaya devam ederken, Bitcoin fiyatı stablecoin’ler arasında oluşan farklar ile baskı altında kaldı.

Piyasanın son zamanlardaki gerilemesi, ABD dolarına karşı birebir sabit olması beklenen algoritmik stablecoin TerraUSD token’ı UST’nin çöküşüyle ​​tetiklendi.

UST, algoritmalar aracılığıyla bir kripto para birimi olan LUNA tarafından desteklenir. Trader’ların UST’yi 1$’lık LUNA eşdeğeri ile değiştirebilmeleri beklenir. UST 1$’ın altında alım satım yaptığında, sahiplerin onu yakmak ve LUNA basmak için bir teşvikleri olur. LUNA %96.21’lik düşüş ile büyük bir kayıp yaşadı.

Tether (USDT)

Bazıları kripto piyasasının en büyük stablecoin’i Tether (USDT)’de oluşabilecek aynı durum için FUD yayıyordu. USDT 12 Mayıs bugün 0,95$’a kadar düştü. Bir Tether sözcüsü kısa süre önce MarketWatch’a “UST durumunun merkezi stablecoin piyasası için bir anlam ifade etmediğine inanmadıklarını ve bunların tamamen farklı türde varlıkların olduklarını” söyledi.

Ancak Tether 12 Mayıs’ta erken saatlerde üçüncü bir tarafla 1 milyar dolarlık bir takas gerçekleştireceğini ve toplam Tether arzının değişmeden kalacağını söyledi.

Bianco Research Başkanı Jim Bianco attığı bir tweet ile şunları söyledi:

“Tether peg’ini tutmakta zorlanıyor. Kriptoda güven sarsılıyor ve bulaşma riski yüksek. Herhangi bir yerdeki herhangi bir yalpalama, herkesi koşmaya gönderir. Coinbase yardımcı olmuyor! Bugün %26 düştü ve iflastan bahsediyor. Ve eğer öyleyse, token’larınızı kaybedersiniz.”

Tether (USDT), TRC20’den Ethereum ve Avalanche’a geçiş için üçüncü taraflardan yardım alacak. Tether resmi Twitter hesabından duyurulan duyuruya göre henüz açıklanmayan bir üçüncü tarafla “zincir takası” gerçekleştirildi.

Bildirildiğine göre Tether CTO’su, USDT rezervlerinin çoğunun ABD hazinelerinde olduğunu belirtti.

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz.

Merve Sait tarafından yazıldı.

Ekonometri bölümü öğrencisi. KoinSaati İçerik Editörü

Terra (LUNA)’dan Açıklama Geldi! LUNA Ne Olacak?

Stablecoin AB’de Yasaklanıyor mu?