içinde

Tether, Meksika Peso’suna Endeksli Bir Stablecoin Piyasaya Sürdü

Tether, bugün (26 Mayıs 2022) Meksika pesosuna sabitlenmiş yeni bir stablecoin’i Ethereum, Tron ve Polygon blok zincirlerinde piyasaya sürdüğünü ve şirketin Latin Amerika’ya ilk adımını attığını duyurdu.

MXNT olarak adlandırılan stablecoin, pesoya 1:1 oranında sabitlenmiştir. Her MXNT bir Peso değerindedir.

Resmi Tether Twitter hesabı haberi bu şekilde duyurdu:

Tether’in baş teknoloji sorumlusu Paolo Ardoino tarafından yapılan bir açıklamada, “Geçtiğimiz yıl içinde Latin Amerika’da kripto para kullanımında bir artış gözlemledik ve bu, hizmetlerimizi genişletmemiz gerektiğini açıkla anladık. MXNT, varlıklarını ve yatırımlarını itibari paradan dijital para birimlerine dönüştürmek isteyenler için oynaklığı en aza indirebilir.” dedi.

Paolo Ardoino bunun yanında Meksikalı şirketlerin %40’ının “bir şekilde blok zinciri ve kripto para birimlerini benimsemek” istediğini gösteren verilere işaret etti.

“Meksika’ya milyarlarca dolarlık havale akışı ve para transferleriyle ilgili zorluklar, stablecoin kullanımı ve benimsenmesi için eşsiz bir fırsat yarattı.”

USDT, USDC ve BUSD gibi fiat destekli sabit paralar yaygın olarak kullanılmaktadır. UST’nin çöküşü ardından stablecoin’ler tekrar gündem konusu olmuştu.

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Garen Varjabetoğlu tarafından yazıldı.

Fransa'da, Nice Sophia Antipolis Üniversitesi'nde Ekonomi-Yönetim bölümünden mezun oldum. Fransızca ve İngilizce dillerine hâkimim. Bir süre özel sektörde çalıştıktan sonra, blokzinciri teknolojisiyle tanıştım ve kendimi bu alanda geliştirmekteyim.

DXY’deki Gevşeme Bitcoin Toparlamasını Tetikler mi?

Stepn (GMT)’de Neler Oluyor I Güncel Fiyat Analizi