in

Tether Rezervlerini Bahamalar’da Tuttuğu İddia Ediliyor

ABD dolarına sabitlenmiş bir kripto para birimi olan Tether, rezervlerinin bir kısmını Bahamalar merkezli bir banka olan Capital Union’da tuttuğu The Financial Times tarafından yayınlanan yakın tarihli bir raporda ileri sürüldü.

Yatırım uzmanları tarafından yönetilen Capital Union, özel ve kurumsal müşterilerine küresel piyasalar hakkında güvenilir hizmet verebilmek için geçtiğimiz yıl kripto piyasası araştırmalarına dahil oldu. Geçtiğimiz ay banka, piyasalardaki riskli işlemlerin tespiti ve araştırmalarında destek almak için Chainalysis ile iş birliği yapma kararı aldı.

Varlıkların bir kısmının Capital Union’a yatırıldığı iddialarına Tether ekibinden herhangi bir açıklama gelmedi.

Rezervleri konusunda şeffaf olmadığı ile ilgili eleştirilen Tether, banka mevduatlarının nerede tutulduğu ve geleneksel finans yatırımlarının ne olduğu tam olarak bilinmiyor. Stablecoin’inin nasıl desteklendiğine dair net bir açıklama yapmayan Tether hukuki açıdan da sorunlarla karşılaşıyor. Emtia Vadeli İşlemler Ticaret Komisyonu geçtiğimiz yıl, stablecoin rezervleri hakkında gerçekleri yansıtmayan veriler sunduğu için Tether’e 41 milyon dolarlık para cezası verdiği biliniyor.

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Yasemin Ulutaş tarafından yazıldı.

Ege Üniversitesi'nden 2022 yılında dereceyle mezun oldum. Bölümümle ilgili ortaya koymuş olduğum çeşitli akademik çalışmalarım bulunuyor. Şimdi ise kendimi blok zinciri teknolojisi alanında geliştirmekteyim.

Bitcoin (BTC) Yükselişlerine Devam Edecek mi? Güncel Fiyat Analizi

CoinOxs Explorer Nedir?