in ,

Tether, Bitcoin Yatırımı Yapacağını Duyurdu

Stablecoin ihraççısı Tether, 17 Mayıs’ta yaptığı açıklamada, dünyanın en büyük stablecoin’i USDT’yi desteklemek için yüz milyonlarca değerinde Bitcoin satın alacağını söyledi. 

Şirket, USDT tokeni destekleyen rezervleri çeşitlendirmek için net karının %15’ini her ay Bitcoin’e yatıracağını söyledi. Şirketin 2023 birinci çeyrek raporlarına göre bu miktar kabaca 222 milyon dolara denk geliyor. 

Tether, Şubat ayında USDT operasyonundan kazanç elde ettiğini açıkladı ve Mart ayında 1,48 milyar dolar net kar beyan ederek toplam USDT rezervlerini 2,44 milyar dolara çıkardı. 

CoinGecko verilerine göre USDT, 82,8 milyar dolardan fazla dolaşımdaki arzıyla şu an piyasadaki en büyük stablecoin konumunda bulunuyor. 

Konu ile ilgili açıklama yapan Tether’in Baş Teknoloji Sorumlusu Paolo Ardoino, yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı:

“Bitcoin esnekliğini sürekli olarak kanıtladı ve önemli büyüme potansiyeline sahip uzun vadeli bir değer deposu olarak ortaya çıktı. Bitcoin’e yaptığımız yatırım sadece portföyümüzün performansını artırmanın bir yolu değil, aynı zamanda kendimizi dönüştürücü bir teknoloji ile uyumlu hale getirmenin bir yöntemidir.”

Şirket, BTC satın almak için yalnızca yatırım faaliyetlerinden elde edilen karları kullanacağının altını çizdi. 

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir.

Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz. 

Onur Çaliş tarafından yazıldı.

Beykent Üniversitesi, Radyo ve Televizyon Programcılığı bölümünden 2020 senesinde mezun oldum. Başkent İletişim Akademisi'nde Diksiyon, Sunuculuk ve Spikerlik eğitimi aldım. Stajımı China Radio International bünyesinde tamamladım. Kripturk ile başladığım profesyonel çalışma hayatıma Bitlo Teknoloji ve Coinkolik ile devam ettim. Şu anda ise Koinsaati çatısı altında editörlük ve sunuculuk yaparak devam etmekteyim.

ORC-20, DRC-20, BRC-20 ve SRC-20 Nedir?

Bitcoin (BTC) Yükseliyor Ancak Risk Devam Ediyor