in

Teşvikler İçeren Seinami Testnet’i

Sei Network, halka açık lansmanını duyurmaya oldukça yakın. Ancak ağ her şeyin doğru çalıştığından emin olmak için katılan katılımcılar için teşvikler içeren Testnet’ini piyasaya sürüyor. Böylelikle Sei Network, geliştiricilere ve trader’lara ürünlerini test etme ve hatalarını bulma fırsatı veriyor.

Teşvikler içeren Seinami Testnet’i, temmuz ayı başlarında (11 Temmuz) başlayacak ve yaklaşık 8 hafta sürecek.

Sei Network, katılımcıları ve erken benimseyenleri ödüllendirmek için toplam token arzının %1’ini testnet ödüllerine tahsis edecek. Testnet, katılımcıların testnet görevlerini tamamlayarak puan kazanabilecekleri 4 eylemden oluşuyor. Testnet dönemi sona erdiğinde, tüm katılımcıların puanları hesaplanacak. Token ödülleri ise puanlanan testnet puanlarına göre dağıtılacak.

Seinami Testnet’inin Amaçları

Teşvikler dağıtacak olan Seinami Testnet’inin hedefleri:

 1. Ağın Güvenliğini Sağlamak

Testnet’in görevleri, Seinami Testnet’in kullanılabilirliğini ve güvenliğini test etmek. Her şeyin eksiksiz olarak tasarlandığından emin olmak.

 1. Erken Benimseyenleri Belirleme ve Ödüllendirme

Sei, mainnet’i için yenilikçi bir validator seti geliştirmeyi amaçlıyor. Ağı güçlendiren, Sei’nin kod tabanına katkıda bulunan ve topluluğun iyiliği için çalışan katılımcıları ödüllendiriyor.

 1. Ürünü Geliştirme

Seinami Testnet’indeki doğrulayıcılar, trader’lar ve geliştiriciler Sei Network’ünü iyileştirmek için geri bildirimlerde bulunabilir.

Seinami Testnet’indeki Eylemler

Seinami Testnet, 2-3 aylık bir periyotta 4 bölüme ayrılacak. Her eylemin, bu hedefleri yansıtmak için misyonları olan ağ için farklı bir odağı / teması olacaktır.

Eylem 1: Doğrulayıcı (validator) Kurulumu

 • Amaç: Doğrulayıcı kurulumu, iş akışı ve araçlarını test etmek
 • Süre: 1 hafta
 • Katılımcılar: Yalnızca doğrulayıcılar

Eylem 2: Borsa ve IBC entegrasyonları

 • Amaç: Sei Ağı’nda borsa ve IBC işlevselliğini test etmek
 • Süre: 1 hafta
 • Katılımcılar: Doğrulayıcılar ve Trader’lar

Eylem 3: Akıllı Sözleşmeler ve Stres Testi

 • Amaç: Geliştiricilerin Sei üzerine inşa etmesine, hataları belirlemesine ve iyileştirmeler yapmasına izin vermek
 • Süre: 3 hafta
 • Katılımcılar: Doğrulayıcılar ve Geliştiriciler

Hata Düzeltme Aralığı

 • Süre: 2 hafta

Eylem 4: Yönetişimin ve Hata Düzeltmelerinin Test Edilmesi

 • Amaç: Ana ağın başlatılmasından önce tüm düzeltmeleri ve oylama mekanizmalarını test etmek
 • Süre: 2 hafta
 • Katılımcılar: Doğrulayıcılar, Geliştiriciler ve Trader’lar

Nasıl Katılabilirim?

 • Testnet’e katılmak için bu bağlantı üzerinden kaydolun.
 • Testnet görev dokümanlarını inceleyin.
 • Duyurulardan haberdar olmak için Discord sunucumuza katılın.
 • Ekip ve diğer kullanıcılarla konuşmak için Telegram kanalımıza katılın

Sei Network Nedir?

Sei Network, emir defterine odaklanan bir L1 blok zinciridir. Cosmos SDK ve Tendermint çekirdeği kullanılarak oluşturulmuş ve yerleşik bir merkezi limit emir defteri (CLOB) modülüne sahiptir. Sei üzerine kurulu merkeziyetsiz uygulamalar, CLOB’nin üzerine inşa edilebilir ve diğer Cosmos tabanlı blok zincirleri, Sei’nin CLOB’unu paylaşılan bir likidite merkezi olarak kullanabilir ve herhangi bir varlık için pazarlar oluşturabilir.

Kaynak: Medium – Sei Network

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz.

Garen Varjabetoğlu tarafından yazıldı.

Fransa'da, Nice Sophia Antipolis Üniversitesi'nde Ekonomi-Yönetim bölümünden mezun oldum. Fransızca ve İngilizce dillerine hâkimim. Bir süre özel sektörde çalıştıktan sonra, blokzinciri teknolojisiyle tanıştım ve kendimi bu alanda geliştirmekteyim.

Binance, CZ

Binance CEO’su CZ, Voyager Kurtarma Paketi Hakkında Konuştu!

Kadena (KDA): Yüksek Potansiyelli Ethereum Rakibi