in ,

Tesla, Dogecoin ile Ödemeleri Kabul Ediyor

Dogecoin, DOGE

Tesla’nın, Dogecoin (DOGE) ile ödeme kabul etmek için hazırlıklar yaptığı haberleri dolaşırken, bu sabah Elon Musk’ın tweet’iyle doğrulandı. Tesla artık Dogecoin (DOGE) ile ödeme kabul edecek.

Dünyaca tanınan şirket, müşterilerinin Dogecoin (DOGE) ile de ödeme yapabilmesi için Dogecoin (DOGE) ile ödeme seçeneğini halihazırda test ediyordu. Bu aksiyon, Tesla CEO’su Elon Musk’ın Twitter’da attığı bir tweet’te bazı Tesla ürünlerinin Dogecoin (DOGE) ile ödeme kabul edebileceğini belirttikten 1 ay sonra alındı.

1 ay önce Elon Musk’ın Tesla’nın Dogecoin (DOGE) ile ödeme kabul edebileceğini belirten tweet:

The Block haberine göre, Tesla’nın, web sitesinin kaynak kodunda Dogecoin (DOGE) ile ödeme seçeneğinin test edildiği fark edilmişti.

Twitter’da “Tree of Alpha” adlı bir yazılım mühendisi The Block’a yaptığı açıklamada, Dogecoin ile ödeme seçeneğinin yaklaşık üç gün önce test için eklendiğini belirtmişti. Mühendis, Tesla’nın kaynak kodunu analiz ettiğini ve şirketin bu seçeneği “kesinlikle” test ettiğini vurgulamıştı.

Bu yeni ödeme yönteminin test edildiği haberleri yankılanırken, bu sabah Elon Musk DOGE yatırımcılarını daha da heyecanlandıran bir gelişmeyi paylaştı. Tesla CEO’su Musk, Tesla’nın DOGE ile ödemeleri kabul ettiğini doğruladı.

Tesla, fiyatlandırma bilgilerini hem ABD doları hem de Dogecoin cinsinden sergilemekte. Henüz tüm ürünlerinde geçerli olmasa da bazı Tesla ürünlerinin fiyatlandırması şu şekilde; Giga Texas Kemer Tokası 835 DOGE (yaklaşık 155.5 $), Cyberquad 12.020 DOGE (yaklaşık 2.296 $), Cyberwhistle ise 300 DOGE’ye (yaklaşık 57 $) satışa sunulmuş durumda.

Tesla web sitesinde yer alan Dogecoin destek sayfasında, müşterilerin kriptopara birimiyle ödeme yapmak için ayarlanmış kendi Dogecoin cüzdanlarına sahip olmaları gerektiğini ve Tesla’nın başka herhangi bir dijital para birimini kabul etmeyeceğini belirtiliyor.

Ayrıca “Tesla yalnızca Dogecoin’i kabul ediyor… Tesla’ya gönderilen Dogecoin dışındaki dijital varlıklar alıcıya iade edilmeyecek” ibaresi yer alıyor.

Geçtiğimiz yıl Tesla, arabalar da dahil olmak üzere ürünleri için kısa süreliğine de olsa Bitcoin ile ödemeleri kabul etmiş, ancak Mayıs 2021’de Tesla’nın Bitcoin’in çevresel zararıyla ilgili endişeleri olduğunu belirtiş ve bu nedenle Bitcoin ile ödeme kabul etmeyi durdurmuştu.

Bu haberin ardından Dogecoin’in değeri yaklaşık %20 arttı ve 0,22$’ı gördü. Şu an bu yazı kaleme alındığı sırada DOGE 0,19$ seviyesinde.

Kriptoparalar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için Telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Garen Varjabetoğlu tarafından yazıldı.

Fransa'da, Nice Sophia Antipolis Üniversitesi'nde Ekonomi-Yönetim bölümünden mezun oldum. Fransızca ve İngilizce dillerine hâkimim. Bir süre özel sektörde çalıştıktan sonra, blokzinciri teknolojisiyle tanıştım ve kendimi bu alanda geliştirmekteyim.

IMF, Borsaya Bitcoin Yayılımı ve Yeni Risk Konusunda Uyardı

Lithium Finance Güncellemesi