içinde

Tesla, Bitcoin’i Hodl Etmeye Devam Ediyor! Tesla Ne Kadar Bitcoin’e Sahip?

Elon Musk’ın elektrikli otomobil şirketi Tesla, Bitcoin’i elinde tutuyor. Şirketin bilançosu, dijital varlıklarda 1.261 milyar dolar gösteriyor. Tesla, geçen yılın ilk çeyreğinden bu yana herhangi bir kripto varlığı satın almadı veya satmadı.

Tesla, dün 2022’nin ilk çeyreğine ilişkin kazanç sonuçlarını açıkladı. Elon Musk’ın elektrikli otomobil şirketi, enflasyon baskısına rağmen Wall Street tahminlerini aşan rekor bir çeyrek satış ve kâr bildirdi.

Şirketin geliri, bir yıl önce 10.39 milyar dolardan %81 artarak 18.76 milyar dolara yükseldi. Geçen yıl 438 milyon dolar olan kazancı, bu yılın ilk çeyreğinde %658 artarak 3.32 milyar dolara yükseldi. Musk, çarşamba günkü kazanç çağrısı sırasında “Gelecek konusunda şu an olduğumdan daha önce hiç bu kadar iyimser ve heyecanlı olmamıştım” dedi.

Rekor kârın ortasında, Tesla’nın bilançosu 1.261 milyar dolarlık net dijital varlık gösteriyor.

Tesla, Bitcoin
Tesla’nın Q1 2022 Bilançosu

Tesla’nın nakit akış tablosu, şirketin tek dijital varlık alımının, geçen yılın ilk çeyreğinde 1,5 milyar dolar değerinde BTC satın aldığında gerçekleştiğini gösteriyor. Dijital varlıkların tek satışı da aynı çeyrekte gerçekleşti.

Tesla’nın Q1 2022 Nakit Akış Tablosu

Ocak ayında Tesla, bazı ürünler için meme kripto para birimi Dogecoin’i kabul etmeye başladı. Ancak şirket henüz bir ödeme seçeneği olarak Bitcoin’i kullanmıyor.

Musk, Bitcoin’i bir değer deposu olarak gördüğünü, Dogecoin’in ise işlemler için daha uygun olduğunu söyledi. Daha önce kişisel olarak Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH) ve Dogecoin (DOGE) sahibi olduğunu ve bunları satmayacağını açıklamıştı.

Tesla patronu, geçtiğimiz günlerde platformda  “önemli iyileştirmeler” yapmak amacıyla Twitter Inc.’i satın almak için bir teklifte bulundu. Teklif, onun sosyal medya devi Twitter’da %9,2 hisse alması ile devam etti. Musk’ın Twitter’ı satın almak için 46,5 milyar dolar ayırdığı bildiriliyor.

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Merve Sait tarafından yazıldı.

KoinSaati İçerik Editörü

Monero (XMR) Yükseliyor, Hard Fork Yakında

DEX

Metrikler DEX Hacimlerinde Ne Gösteriyor?