içinde

Terraform Labs Yeni Bir Stablecoin Üzerinde mi Çalışıyor?

Terraform Labs, yaşanan Terra çöküşünün etkilerini piyasaya yeni projeler sunarak azaltmaya çalışıyor. Geçtiğimiz günlerde yeni blok zincirini hayata geçiren Do Kwon’un başka bir stablecoin üzerinde çalıştığı ileri sürüldü. 

Şimdiye kadar Terra cephesinde birçok gelişme yaşandı. Bunlardan ilki Terraform Labs’ın şu anda Terra Classic olarak adlandırılan mevcut zincirle herhangi bir bağlantısı bulunmayan yeni blok zinciri Terra 2.0’ı piyasaya sürmesiydi. Bu gelişmenin ardından Terra ekosisteminin algoritmik stablecoin’i TerraUSD’nin (UST) ani çöküşü nedeniyle mağdur olan kullanıcılara airdrop dağıtılacağı açıklandı. Son gelişmelere göre ise Terraform Labs’ın Terra 2.0 üzerine inşa edilmiş yeni bir merkeziyetsiz stablecoin projesi için çalıştığı bildiriliyor.

Terra topluluğunun bir üyesi olduğu bilinen “FatMan” adlı Twitter kullanıcısı konuya ilişkin bir paylaşım yaptı. Yaptığı paylaşımda güvenilir bir kaynaktan edinilen bilgiye dayanarak Kwon’un Terra 2.0 üzerine inşa edilecek yepyeni bir merkeziyetsiz stablecoin için planlar tasarladığını ileri sürdü.

Bu gelişmenin topluluk tarafından olumlu karşılandığı söylenemez. Bazıları Terraform Labs’ın yeni bir stablecoin çıkarmaya cesaret etmesine şaşırırken bazıları ise stablecoin’in tamamen teminat altına alınması fikrini benimsiyor.

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz.

Yasemin Ulutaş tarafından yazıldı.

Uluslararası İlişkiler Bölümü öğrencisi. KoinSaati içerik yazarı.

Cardano (ADA) Neden Artıyor?

Ethereum (ETH) İşlem Ücretleri 10 Ayın En Düşük Seviyesine Düştü!