içinde ,

Terra Tokenomisi Artışa Yol Açtı, Bitcoin Rezervi İma Edildi

Terraform Labs CEO’sundan Terra stablecoin’i olan UST’nin sabitlenmesi tartışmasına dair önemli bir açıklama…

Merkeziyetsiz bir ödeme ağı olan Terra, bir yönetişim (governance) teklifi nedeniyle şu anda 4 milyar dolardan fazla LUNA’yı yakıyor. Hazinesindeki bu son hareketler, varlığın fiyatını tüm zamanların en yüksek seviyesine (ATH) yükseltti.

Bu yükselişe, stabil bir kripto para olan UST’nin stabilitesini daha da güçlendirmek için yeni teklifler eşlik etti. Terraform Labs CEO’su Do Kwon, UST’nin dolar sabitini korumak için bir Bitcoin rezervinin kullanıldığını ima etti.

LUNA Kalkışa Geçiyor

Son Columbus 5 güncellemesiyle gelen Terra ihraç modelindeki son değişiklikler, ağın para birimi LUNA’nın büyümesini teşvik etmede başarılı olmuş gibi görünüyor. Yerel varlık olan LUNA’nın değeri önemli ölçüde arttı ve dün ATH seviyelerine, $69.59’a ulaştı.

Ayrıca geçen hafta fiyatta %50’den fazla artış yaşadı. Kripto para projesi tarafından alınan en ilginç kararlardan biri, projenin topluluk havuzunda tutulan 4 milyar dolardan fazla LUNA’nın yakılmasıydı.

terra

Bu LUNA tokenleri, projenin kardeşi stabil para olan UST ile değiştirildi ve şimdi başka amaçlar için kullanılmayı bekliyor. Bu, UST’nin ihraç modelindeki değişikliğin bir parçasıydı.

Yeni Terra Hibrit Modeli İma Edildi

Şimdiye kadar, UST stablecoin’inin istikrarını desteklemek için teminat olarak kullanılan başka bir token yok. Bu, bazı zamanlarda, temel para birimi (ABD doları) ile sabitlemenin çeşitli nedenlerle bozulmasına neden olabilir.

Kullanılan modelin kısıtlamaları ve bazı durumlarda token sabitlenmesini sürdürme teşvikleri nedeniyle, Terraform Labs CEO’su Do Kwon, bu sorunu ele almak için başka çözümlerin başlatıldığını ima etti.

Do Kwon yakın tarihli bir tweet dizisinde şunları söyledi:

Twitter’da UST’nin ayı piyasasında istikrarlı kalabileceği konusunda tartışmaktan oldukça yoruldum. Bu yüzden yakında kendime zaman kazandırmak için, merkeziyetsiz varlıklarla (BTC ve diğerleri) multi-milyar dolarlık rezervler oluşturmayı önereceğim.

Bu gerçekten gerçekleşirse, Terra, ayı piyasasında UST stablecoin’inin değerini destekleyecek bir rezerv içeren hibrit bir proje haline gelecektir.

Ayrıca Kwon, topluluk ortamında kilitli olan UST’nin para birimi için sigorta olarak kullanıldığını ve ayrıca UST’yi olası bir fiyat hareketinden korumak için destek görevi göreceğini ima etti.

Kaynak: Bitcoin.com

Kriptoparalar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Ömer Burak Göktaş tarafından yazıldı.

Yıldız Teknik Üniversitesinde 4. sınıf Mekatronik Mühendisliği öğrencisi. 2020'de kripto para piyasalarıyla tanışmasından beri araştırıp inceleyen, özellikle blockchain teknolojisini ve geleceğimize yaratacağı etkiyi anlamaya yoğunlaşmış biri.

LOCGame Genesis Edition NFT Satışı: Hazırlanın!

Sorare

Yeni Nesil Blockchain Fantezi Futbol Oyunu Sorare Nedir ve Nasıl Oynanır?