içinde ,

Terra (LUNA)’dan Açıklama Geldi! LUNA Ne Olacak?

Terra (LUNA) ve UST olayı kripto para piyasasında gündem olmaya devam ederken resmi Twitter hesabından konu ile ilgili açıklamalar gelmeye devam ediyor.

Terra (LUNA) 1.4 milyar ABD Doları yakacak ve “düşüşü” durdurmak için 240 milyon LUNA’yı riske atacağını duyurdu.

Bir tweet dizisinde, Terra resmi Twitter hesabı, Do Kwon’un UST için kurtarma planı olan Terraform Labs CEO’su hakkında daha fazla ayrıntıya girdi.

Konu, Do Kwon’un Terra için 11 Mayıs’tan itibaren ilk stratejisi olan teklifi içeriyor. Teklif, LUNA için temel havuzu genişleterek algoritmik stabelcoin UST’yi daha iyi dengeleyecektir. Önerge, %50’nin üzerinde bir oy oranıyla 220.000 oy aldı.

Tweet dizisi ayrıca, LUNA’nın “seyreltmesini” (veya fiyat amortismanını) açıklayan UST’nin bir “arz sarkması” olduğunu da açıklıyor. Sonuç olarak, şimdi daha fazla UST yakmaları gerekiyor:

“Birincil engel, sistemin on-chain spread’lerin sağlığını geri kazanması için yeterince hızlı bir şekilde borcu UST dolaşımından çıkarmaktır.”

Sonuç olarak, biri daha fazla UST yakmaya odaklanan, uygulanacak üç acil durum önlemi olduğunu belirttiler.

“The Intern” kullanıcısı tarafından Terra Research forumunda paylaşılan sözde Agora Önerisi oylaması yaklaşıyor. Toplamda yakma, yakılan toplam UST miktarını 1.4 milyar UST’ye veya site ayrıntılarında “ödenmemiş UST yükümlülüklerinin %11’ini” içermelidir.

Özetle ekip, LUNA token’ı için temel havuzu genişletmenin ve daha fazla yakmanın UST’yi kurtarmasını umuyor.

240 milyon LUNA’nın stake edilmesiyle ilgili üçüncü çözümün, TERRA ekosisteminin ağ yönetimini güçlendireceği bildiriliyor.

Ancak, bazı kişiler için 240 milyon LUNA (yaklaşık olarak 200 milyon dolara eşdeğer) stake yapmak projeyi kurtarmak için yeterli değil:

Diğer kişiler, Do Kwon’un ilk teklifi olan temel havuzu genişletmenin LUNA ve UST’nin devam eden “ölüm sarmalını” gerçekten hızlandıracağını öne sürdüler.

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Merve Sait tarafından yazıldı.

Ekonometri bölümü öğrencisi. KoinSaati İçerik Editörü

Trust Wallet ile Kripto Satın Alma Rehberi

Tether (USDT)’de Ne Oluyor? USDT’de Risk Var mı?