içinde , ,

Terra (LUNA) ve Anchor Protokol (ANC) Teknik Analizi | 20 Aralık 2021

Kriptopara

20 Aralık 2021 tarihine ait Terra (LUNA) ve Anchor Protokol (ANC) teknik analizlerini sizlerle paylaşıyorum.

Gün içinde paylaştığım teknik analizlerim için Twitter adresimi takip edebilirsiniz.

Twittersadececripto

$37.7 Trilyon Dolarlık ekosistem büyüklüğü ile günden güne büyüyen Terra ekosisteminin ana coin’i LUNA $27.4Trilyon Dolar ile ilk 10 büyük coin arasına girmiş bulunmakta. Özellikle 20 Temmuz’da başlayan yükseliş dalgasının ardından hızla toparlanan Luna 5 aylık süreçte %1340’lık bir artış performansı gösterdi. DeFi tarafında en çok varlık kilitlenen 2. chain olma özelliği taşıyan Luna’da $17.12 Milyarlık bir kilitli varlık bulunmakta. Terra ekosisteminde en çok kilitli varlık bulunan ürünler ise Anchor ve LDO olarak öne çıkıyor.

Gelelim bu ekosistemin öne çıkan ürünlerinin teknik analizlerine;

Terra (LUNA)

Avax ve Solana ağlarında gördüğümüz yükselişlerin benzerini görmeye başladığımız LUNA teknik göstergelerde oldukça güçlü görünüyor. Bir çok projenin de Terra ağına köprülerle bağlanmasıyla birlikte ağ hacmini arttıran Luna’da yükselen kanal içinde artış sürmekte. 20 Temmuz’da başlattığı kanal hareketinde 5 Aralık’ta başlayan düzeltmenin ardından 14 Kasım’da tekrar yükselişe geçen Luna için kanal üst bant kırılımı gelmiş durumda.

Terra (LUNA)
Terra (LUNA) Teknik Analizi | 20 Aralık 2021

Bu yazıyı yazdığım dakikalarda re-test hareketine başlayan Luna için kısa vadede en önemli destek olarak $70 öne çıkıyor. $70’ten yükseliş tepkisi alması halinde formasyonu tamamlamaya yönelecek olan Luna için formasyon hedefi olarak önce $90, oradan da Bitcoin’de olası toparlanmayla beraber $100 Dolar seviyesini görmemiz mümkün olacaktır. Kanala geri dönmesi halinde ise önemli destekleri $60 ve $50 önemli alıcı bölgesi olacaktır.

Anchor Protokol (ANC)

Terra ekosisteminin en büyük 2. Ürünü olan Anchor Protokol en fazla ürün kilitlenen 10. Ürün olarak öne çıkıyor. $626M Dolarlık marketcap’iyle 146. Sırada bulunan ANC bu yazının yazıldığı sırada $3,37 dolar seviyesinde. Bitcoin’deki düşüşe rağmen yükselişini sürdüren Luna ile birlikte kullanıcıların radarına girme ihtimali yüksek olan ANC şu an Kucoin, Okex,Bitfinex borsalarında işlem görmekte.

Anchor Protokol (ANC)
Anchor Protokol (ANC) Teknik Analizi | 20 Aralık 2021

Ağustos’tan itibaren yükselen tepeler ile yoluna devam eden ANC kanal içinde orta direnç seviyesi olan $3,6’dan geri döndü. Kısa vadede $3,6 üzerinde günlük kapanış gelmesi halinde kanal üst bant seviyesi olan $4,35 seviyesine doğru ilerleme kaydedecektir.$4,35 öncesi önemli direnci $3,8 olarak  öne çıkmakta. En önemli destek seviyeleri ise $3,29 ve $3 seviyeleridir.

Kriptoparalar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz.

Ali Taylan Cengiz tarafından yazıldı.

Ceek (CEEK)

Ceek (CEEK), The Sandbox (SAND) ve Decentraland (MANA) Teknik Analizi | 20 Aralık 2021

GAMI World Nedir ve IDO’larına Nasıl Katılınır?