içinde ,

Terra (LUNA) Tüm Zamanların En Yüksek Seviyesine Ulaştı

Terra (LUNA) fiyatı bu sabah erken saatlerde Binance kripto para borsasında tüm zamanların en yüksek seviyesine (ATH) 105.91$’a ulaştı. Şu anda piyasa değeri ile sekizinci sırada yer alan LUNA, son 24 saatte %12’lik artış yaşadı. 

Terra (LUNA), Singapur merkezli Luna Foundation Guard’ın (LFG) Bitcoin (BTC) rezervlerini artırma planları ile 29 Mart’ta bugüne kadarki en iyi seviyesine yükseldi. Bloomberg’in haberine göre; LFG, 28 Mart Pazartesi günü 135 milyon dolar değerinde Bitcoin satın almıştı. Bu son Bitcoin alımı Terra’nın, ocak ayından bu yana 1 milyar doların üzerinde Bitcoin satın aldığı anlamına geliyor.

Bitcoin alım haberinin ardından, Terra’nın yerel token’lerinden biri olan LUNA, tüm zamanların en yüksek seviyesini belirleyen bir ralli başlattı.

Son 24 saatte %12 değer kazanan Terra (LUNA), 106 doların üzerine çıkarak yeni rekor kırdı. LUNA, bu yazının hazırlandığı sıralarda 107.16$’dan işlem görüyor.

CoinMarketCap Terra (LUNA) Grafiği

LUNA’nın fiyatı, 106.29 dolarlık bir önceki rekor seviyenin üzerine çıkarak bugün itibariyle Aralık 2021 ile Ocak 2022 arasında meydana gelen kayıplarını telafi etti.

Yaşanan en sonki fiyat rallisi ile Terra’nın yerel token’i olan LUNA’nın net kapitalizasyonu 37.17 milyar doları aştı ve bu yılın başındaki %0.39’a kıyasla şu anda tüm kripto pazarının %1.76’sını oluşturuyor.

Terra, MicroStrategy’nin İzinden Gidiyor

Terra’nın yaratıcısı Do Kwon tarafından yönetilen, kâr amacı gütmeyen bir kuruluş olan LFG ile ilişkili Bitcoin cüzdanları, 28 Mart Pazartesi günü 135 milyon dolar değerinde 2,830 BTC’lik bir girişe şahit oldu. Bu BTC akışı, “UST stablecoin’i baskı altındayken derin likidite sağlamak” için BTC’yi teminat olarak kullanmayı öneren bir topluluk önerisinin ardından gerçekleşti.

UST, Terra’nın merkeziyetsiz stablecoin’idir ve Terra’nın ekonomisi, LUNA tokenlerinin yakılarak daha fazla UST üretimini destekler.

LFG, likidite havuzunu 10 milyar dolara çıkarmak için uzun vadeli bir stratejiyle Bitcoin rezervlerini 3 milyar dolara çıkarma planlarını açıkladı. Bir teoride, bu piyasada UST talebinde bir artışa yol açabilir ve böylece daha fazla LUNA token’ini kalıcı olarak arzdan çıkarmaya zorlayabilir.

Kripto paralar ve blockchain hakkında; her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz.

Nergis Kartal tarafından yazıldı.

Orta Doğu Teknik Üniversitesi'nde İngilizce Matematik bölümü öğrencisi. KoinSaati içerik editörü.

Dolaşımdaki Arz, Toplam Arz ve Maksimum Arz

Lionel Messi, Socios.com’un Global Marka Elçisi Oldu