içinde

Terra (LUNA), Elindeki AVAX’ları Satacak mı?

Terraform Labs ve Luna Foundation Guard (LFG) rezervlerinde toplam 92 milyon dolarlık AVAX bulunuyor. Ancak Avalanche ekibi, Terra’nın elindeki AVAX’ları satacağını düşünmüyor.

Avalanche’ın açıklamalarına göre LFG’nin rezervinde 1,97 milyon adet, Terraform Labs’in rezervinde 1,07 milyon adet AVAX bulunuyor. Terra’nın (LUNA) çöküşü, Terra’nın likidite elde etmek için “Elindeki AVAX’ları satar mı?” sorusunu gündeme getiriyor. Ancak Avalanche ekibi bunun gerçekleşeceğini düşünmüyor.

Avalanche, Terraform Labs’ın (TFL) yaklaşık 1.07 milyon AVAX satın aldığını ve bir yıl boyunca bu token’ları kilitlediğini ifadelerine ekledi. Ancak LFG’nin elinde bulundurduğu AVAX’lar için açıklanan herhangi bir plan bulunmuyor.

Terra açıkladığı son verilere göre LFG’nin rezervlerinde hala 1.8 Milyar UST ve 222 milyon LUNA ile yaklaşık 2 milyon AVAX bulunuyor. Avalanche ise token satışının gerekli olması halinde mantıklı bir ticaret stratejisiyle çalışmaya hazır olduklarını belirtti.

Terra, bu yılın başlarında rezervlerine 200 milyon dolar değerinde AVAX tokeni eklemişti. Bununla birlikte, 10 milyar dolarlık bir Bitcoin (BTC) rezervi oluşturma planı, LUNA ve UST token’larının çöküşüyle virlikte suya düşmüş gibi görünüyor.

Bu yazı hazırlandığı sırada Avalanche (AVAX) 31,30 dolardan işlem görüyor. LFG, rezervine AVAX eklediğinde ise AVAX fiyatı yaklaşık 84 dolardı.

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz.

Garen Varjabetoğlu tarafından yazıldı.

Fransa'da, Nice Sophia Antipolis Üniversitesi'nde Ekonomi-Yönetim bölümünden mezun oldum. Fransızca ve İngilizce dillerine hâkimim. Bir süre özel sektörde çalıştıktan sonra, blokzinciri teknolojisiyle tanıştım ve kendimi bu alanda geliştirmekteyim.

Shiba Inu (SHIB) Boğa Koşusuna mı Hazırlanıyor?

ETH, BNB, ADA ve XRP Güncel Fiyat Analizleri I 20.05.2022