içinde

Terra (LUNA) Çöküşüyle Hangi Coin’ler Etkilendi?

Gün içinde 1 dolara kadar gerileyen, bu yazı hazırlandığı sırada 2,50 doların biraz üzerinde işlem gören Terra (LUNA), piyasada bulunan herkesi şaşırtmış durumda. UST’nin dolar sabitini kaybetmesi, Terra’nın (LUNA) çöküşü pek çok coin’i de etkiledi. Peki bunlar hangileri?

Terra (LUNA) Ekosisteminde Yer Alan Coin’ler

Terra’nın (LUNA) çöküşü şüphesiz oluşturduğu ekosistemi ve ekosistem coin’lerini fazlasıyla etkiledi.

Terra (LUNA) blok zinciri üzerine inşa edilen, Terra (LUNA) ekosisteminde yer alan bazı coin’ler son 24 saat için %80’e, %90’a varan düşüşler yaşadı. Bunlardan bazıları Anchor Protocol (ANC), Astroport (ASTRO), LOOP Finance (LOOP), Apollo DAO (APOLLO) vb.

Avalanche (AVAX)

Luna eksoistemi dışında etkilenen bir diğer coin ise Avalanche (AVAX) oldu. 8 Nisan tarihinde Terra blokzincirini destekleyen iki kuruluş, yani Luna Foundation Guard (LFG) ve Terraform Labs (TFL), Avalanche Foundation’dan 100’er milyon dolar değerinde, yani toplamda 200 milyon dolarlık AVAX aldıklarını açıklamıştı.

Vakfa ait cüzdan rezervleri de incelendiği zaman 97 milyon dolar civarındaki Avalanche (AVAX) miktarının 65,03 milyon dolara düştüğü de gözlemleniyor. Avalanche (AVAX) bu yazı hazırlandığı sırada 34,70$’dan el değiştiriyor.

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Garen Varjabetoğlu tarafından yazıldı.

Fransa'da, Nice Sophia Antipolis Üniversitesi'nde Ekonomi-Yönetim bölümünden mezun oldum. Fransızca ve İngilizce dillerine hâkimim. Bir süre özel sektörde çalıştıktan sonra, blokzinciri teknolojisiyle tanıştım ve kendimi bu alanda geliştirmekteyim.

Bitcoin Düşerken BTC Balinaları Ne Yapıyor? Bu Verilere Dikkat!

Talos’a 105 Milyon Dolarlık Yatırım