içinde ,

Terra (LUNA) CEO’su Do Kwon’dan Önemli Açıklamalar

Terra

Terra’da (LUNA) ve UST’de keskin düşüşler gerçekleşirken topluluğu korumak ve düşüşlerin önüne geçebilmek için CEO Do Kwon, son 72 saatin herkes için zor geçtiğini dile getirerek krizi atlatmak için ekip ile birlikte çözüm yolları aradıklarını detaylı bir tweet dizisi ile dile getirdi.

Öncelikle, Terra’nın değer sabitleme mekanizmasının nasıl çalıştığını takipçilerine anlatabilmek için bir tweet dizisini alıntıladı.

Açıklamalarına, mevcut durumu anlatarak devam etti. UST’nin hedeflenen $1’dan önemli bir sapma içerisinde olduğunu ve fiyat istikrar mekanizmasının, UST arzını (toplam arzın %10’undan fazlasını) absorbe ettiğini; ancak aynı anda bu kadar çok stablecoin’i absorbe etmenin maliyetinin, zincir üzerinde swap yayılmasını %40’a çıkardığını ve sonucunda LUNA fiyatının önemli ölçüde düştüğüne değindi.

“USTlerin ne kadar satıldığına bakmadan biz düzeltmek için elimizden geleni yapacağız.”

Do Kwon, Tedarik mekanizmasının arzı absorbe etmesine yardımcı olmak için birkaç iyileştirici önlem planlarını açıkladı:

“İlk olarak temel havuzu 50 milyon SDR’den 100 milyon SDR’ye artırmaya yönelik 1164 numaralı topluluk önerisini onaylıyoruz. Böylece PoolRecoveryBlock’u, 36’dan 18’e düşürerek basım kapasitesini 293 milyon dolardan yaklaşık 1200 milyon dolara yükseltecek. Bu, sistemin UST’yi daha hızlı absorbe etmesine izin verecektir.”

Mevcut zincir üzeri yayılım, peg baskısı ve UST yakım oranı ile UST’nin arz fazlalığı, pariteye ulaşılana ve yayılmalar iyileşmeye başlayana kadar azalmaya devam etmelidir. Doğal olarak bunun UST ve LUNA holder’leri için yüksek bir maliyeti var; ancak ekosisteme daha fazla dışsal sermaye getirmek ve UST üzerindeki arz yükünü azaltmak için çeşitli seçenekleri keşfetmeye devam edeceğiz.”

UST’yi yeniden oluşturmaya başladığımızda, mekanizmasını teminatlandırılacak şekilde ayarlayacağız.

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Ezgi Çoban tarafından yazıldı.

Başkent Üniversitesi Yönetim Bilişim Sistemleri aynı zamanda Uluslararası Ticaret ve Finansman Çift Anadal Programı öğrencisi. KoinSaati içerik editörü.

Stablecoin AB’de Yasaklanıyor mu?

Stablecoin Krizinin Temel Sebepleri | Sırada Ne Var?