içinde ,

Terra (LUNA) CEO’su Do Kwon Yeni Planı Açıkladı!

Terra

Terra’nın kurucu ortağı Do Kwon, Terra (LUNA) için UST stablecoin’ini tamamen terk etmeyi içeren bir kurtarma planını açıkladı. Doğrulayıcıların zinciri fork’layarak ve zarar görmüş tüm tarafları adil bir şekilde telafi etmek için token dağıtarak ağ sahipliğini yeni bir token altında sıfırlamasını önerdi.

Terra’nın forumunda paylaştığı gönderide Do Kwon, Terra’nın (LUNA) çok fazla değer kaybettiğini ve UST’nin dolar sabitliği tekrar düzelse bile TerraUSD (UST) ile ortak ekosistemi artık yeniden inşa edilemez olduğunu belirtti.

UST, ABD dolarına sabitlenmiş eski üçüncü en büyük stablecoin iken, LUNA, UST’nin sabitleyicisine destek sağlayan bir yönetişim token’ıydı. Bu hafta UST %84 ve LUNA %99 düştü.

Kurucu ortak, çöküşün UST’ye olan güveni tamamen yok ettiğini ve artık umdukları “merkeziyetsiz para” olarak hizmet edemeyeceğini iddia ediyor.

Terra (LUNA)

Do Kwon forumda şunları da yazdı:

“UST, Terra’nın geçen yılki büyüme hikayesinin ana karakteri olsa da Terra ekosistemi ve topluluğu korunmaya değerdir.”

Do Kwon, zinciri fork’lamayı ve ağ sahipliğini şu anda dolaşımda olan 6 trilyondan fazla LUNA token’nından yalnızca 1 milyar token’a sıfırlamayı öneriyor.

Terra Topluluğu İçin Telafi

Spesifik olarak, Terra fork’unun token’larının 400 milyonu, UST’nin bu ay ilk kez dolar sabitini kaybettiği sırada önceki LUNA sahipleri arasında dağıtılacak. Ancak, Kwon yeni zincirin “topluluğa ait” olmasını amaçladığından, buna Terraform Labs’ın dahil olmayacağını belirtti.

Terra’nın borcunu elinde tutmak için ve bir bütün haline getirmek için yükseltme sırasında UST sahipleriyle başka bir 400 milyon token paylaşılacak.

Sonraki 100 milyon, Terra zinciri durdurulmadan önce LUNA’nın son sahiplerine gidecek ve son %10’luk kısım topluluk havuzuna ayrılacak.

Kwon, Terra topluluğunun gelecekte UST’nin yerini alacak “merkeziyetsiz para” uygulamanın başka bir yolunu bulacağını savunuyor. Do Kwon şunları söyledi:

“Umarım topluluk, Terra ekosistemini nasıl canlandıracağı konusunda hızlı bir fikir birliğine varabilir. Ben hep burada olacağım.”

Ana hatlarıyla belirtilen planlar, Kwon’un UST’nin yanma oranını artırmayı içeren orijinal UST kurtarma planından tam bir geri dönüş oluşturuyor.

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz.

Merve Sait tarafından yazıldı.

Ekonometri bölümü öğrencisi. KoinSaati İçerik Editörü

OpenSea İyileştirmeleri: Doğrulama ve Copymint Önleme

Altın, Brent Petrol ve Gümüş Teknik Analizleri | 14 Mayıs 2022