içinde , ,

Terra (LUNA), Celo (CELO) ve Livepeer (LPT) Teknik Analizi | 23 Aralık 2021

kriptopara

23 Aralık 2021 tarihine ait Terra (LUNA), Celo (CELO) ve Livepeer (LPT) teknik analizlerini sizlerle paylaşıyorum.

Gün içinde paylaştığım teknik analizlerim için Twitter adresimi takip edebilirsiniz.

Twittersadececripto

21 Aralık’ta BTC tarafında gelen düşen kanal kırılımının ardından yatay hareketle birlikte bazı altcoin’ler sert yükselişler göstermeye başladı. Bitcoin $47.800 üzerinde kaldığı sürece bu hareketleri daha fazla görmemiz de mümkün gibi görünüyor. Dominance’ın çok kritik seviye olan 40.46 altına inmesi ve şu sıralarda re-test yapmasının ardından Bitcoin yatay hareketini sürdürürse majör altcoin’lerde bir hareket gelmesi de kaçınılmaz olacaktır. Peki bu artış özellikle nerelere yansıyacak?

Terra (LUNA)

31 Kasım’a kadar Luna stake edenlerin TNS airdrop’una katılacağının açıklanmasının ardından özellikle Twitter’da da çok konuşulan Luna’yı $30 seviyesinden beri sürekli ben de Twitter üzerinde yazmaktayım. Teknolojisini her gün geliştirmesi ve popüler hale gelmesinin ardından AVAX ve SOLANA gibi $100 seviyesini aşmasını beklediğim LUNA önemli bir geri çekilme gösteriyor.

Terra (LUNA)
Terra (LUNA) Teknik Analizi | 23 Aralık 2021

Takip ettiğimiz yükselen kanal hareketinin formasyon hedefini tamamlayan LUNA $98 seviyesinden tepki aldı ve desteğe doğru geri çekildi. Psikolojik sınır olan $100 seviyesine bu kadar yaklaşmışken buradan geri dönmeyeceğini düşündüğüm Luna 5 Aralıktaki ATH seviyesi olan $78’e kadar bir geri çekilme yaşayabilir. Buradan toplayacağı güçle tekrar $100 seviyesini deneyecek olan Luna, BTC tarafında ani bir düşüş gelmezse bu seviyeyi aşarak $100-$115 seviyesinde yatay hareketini başlatacaktır.

Celo (CELO)

Celo ağında yeni launchpad olacak Celolaunch kendi IDO’sunu yapmak için whitelist duyurusuna çıktı. 25 Aralık Cumartesi günü kapanacak whitelist için başvuruları kabul eden Celo’da önümüzdeki günlerde yapılacak IDO’larda güzel kazançlar elde edilebilir. Çok sağlam bir ekibi olan ve tanınırlık için ciddi harcamalar yapan Celo, önümüzdeki günlerde adından çok söz ettireceğe benzemekte.

Celo (CELO)
Celo (CELO) Teknik Analizi | 23 Aralık 2021

26 Ekim’deki son tepesinin ardından düşen trende giren Celo whitelist duyurusundan sonra %58’lik bir artış gösterdi. 15 Aralık’ta $3,26 desteğinden tepki almaya başlayan CELO, 22 Aralık’ta düşen trendini kırmayı başararak $5,28 de bulunan desteğine doğru ilerledi. $5,28’in aşılmasının ardından $5,69, $6,31 ve $6,75 hedeflerine gitmesini beklediğim Celo, potansiyeliyle adını herkese duyuracaktır.

Livepeer (LPT)

Grayscale’ın yatırım yaptığı ürünlerden olan LPT geçtiğimiz ay yaptığı boğa koşusu ile güzel kazançlar elde etme şansı vermişti. $101 seviyesinde ATH belirledikten sonra %68’lik bir düşüş gösteren LPT, ikili dip hareketiyle beraber tekrar yükselişine başladı.

Livepeer (LPT)
Livepeer (LPT) Teknik Analizi | 23 Aralık 2021

Bugün itibariyle tepeden gelen düşen trendini kıran LPT, trend üzerinde 4 saatlik mum kapanışı gerçekleştirerek yükselişini sürdürme mesajını sağlamlaştırdı. Önünde $49 direnci bulunan LPT, bu seviyeyi aşarsa hızlı şekilde $60 – $70 ve $76 seviyelerine doğru ilerleyecektir.

Kriptoparalar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz.

Ali Taylan Cengiz tarafından yazıldı.

Binance, Auto Burn’ı Tanıttı

FED

FED: Olası Faiz Artırımı ve Etkileri