içinde , ,

Terra (LUNA), Avalanche (AVAX) ve Litecoin (LTC) Teknik Analizi | 30 Kasım 2021

Kriptopara, Bitcoin, Ethereum

30 Kasım 2021 tarihine ait Terra (LUNA), Avalanche (AVAX) ve Litecoin (LTC) Teknik Analizini sizlerle paylaşıyorum.

Bitcoin’de, 10 Kasım’dan bu yana gelen düşen trend, bugün itibariyle $57.000 seviyesi üzerinde tutunulmasıyla kırılmış oldu. Bu kırılımın ardından hızlı bir toparlanmayla Bitcoin kendini $58.300 seviyelerine kadar taşıdı. Bu kırılım altcoin’lere de oldukça hızlı etki ederek toplam altcoin marketini $2.63 Trilyon dolar seviyesine ulaştırdı.

Terra (LUNA)

Luna’ya baktığımızda 20 Temmuzdan bu yana kanalda hareketini sürdürmesinin ardından 24 Kasım’da bir fake out hareketi gelerek kanal yapısının bozulması göze çarptı. 24 Kasımda $38 dolar desteğini test eden Luna bu seviyeden ikili dip formasyonu oluşturarak çok hızlı şekilde kanala döndü ve önemli direnç noktası olan kanal orta bandındaki $55 seviyesine ulaştı.

Terra (LUNA)
Terra (LUNA) Teknik Analizi | 30 Kasım 2021

Geçtiğimiz dakikalarda $55 seviyesinin de aşılmasıyla birlikte $66 yolculuğu başlamış oldu. Sol ve Avax’ın performanslarının ardından yeni $100 adayı olarak öne çıkan Luna boğa döngüsü bitmeden bu seviyeye ulaşacak performansı göstereceğe benziyor. $45 seviyesi korunduğu sürece Luna için görüntü bullish olarak öne çıkıyor.

Avalanche (AVAX)

Son zamanların en çok konuşulan platformların başında gelen Avax 21 Temmuz’daki $8 dolar seviyesinden %1481’lik bir yükseliş gerçekleştirerek $147 dolarlık yeni bir ATH seviyesi belirledi. Bu seviyeden itibaren düzeltme hareketine başlayan Avax son yükseliş dalgasının FIB0,5 seviyesine denk gelen $100 dolar seviyesine kadar bir düşüş gösterdi. Bu seviyeden itibaren Bitcoin’in de toparlanmasıyla tekrar yükseliş hareketini başlatan Avax, Solana’nın izinden $200 hareketini başlatmış bulunmakta.

Avalanche (AVAX)
Avalanche (AVAX) Teknik Analizi | 30 Kasım 2021

$130 ve $147 seviyelerindeki önemli dirençlerini geride bırakmasıyla beraber kısa sürede $200 dolar hareketini başlatmasını beklediğim Avax boğa döngüsü bitmeden yükseliş hareketini sürdürmeye devam etme eğilimindedir. Kısa vadeli olarak en önemli desteği ise $100 olarak öne çıkmakta.

Litecoin (LTC)

Özellikle son dönemlerde hakkında çıkan olumlu ya da olumsuz hareketler sebebiyle ani yükseliş ya da düşüşler gösteren LTC piyasadaki dijital gümüş algısını bu boğa döngüsünde kaybetmiş gibi görünüyor. Çok uzun süre ilk 5 kriptopara birimi arasındaki yerini kimseye kaptırmayan LTC bu boğa döngüsünün başından bu yana istenen performansı sergileyemedi.

Litecoin (LTC)
Litecoin (LTC) Teknik Analizi | 30 Kasım 2021

29 Eylül’deki yükseliş dalgasının düzeltmesini yaşayan LTC, Bitcoin’deki toparlanmanın ardından yönünü tekrar yukarı çekmiş durumda. $181 seviyesinden ciddi alıcı tepkisi alan LTC önemli direnç noktası olan $228 dolara doğru ilerlemesini sürdürüyor. Bu seviyenin aşılmasıyla birlikte son tepesi $294 tekrar test edilecektir. $181 dolar kısa vadeli olarak en önemli destek noktası olarak öne çıkıyor.

Kriptoparalar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz.

Ali Taylan Cengiz tarafından yazıldı.

Shiba Inu (SHIB)

Shiba Inu (SHIB) Neden Yükseldi? Önemli Seviyeleri Nelerdir?

HODL Valley

HODL Valley (MONEY) Nedir?