in

Terra (LUNA) Ağı Durduruldu!

Gün boyu gerek Terra (LUNA) CEO’su Do Known’un gerekse Terra (LUNA) resmi hesaplarının duyurularını, açıklamalarını tedirgin bir şekilde yakından takip ettik. Son olarak Terra (LUNA) blok zincirinin durdurulduğu açıklandı.

Gün içinde popüler kripto para borsası Binance ve BitMEX, Terra (LUNA) marjin işlemler için delist kararı almıştı. Bir başka şaşırtıcı haber ise Terra (LUNA)’nın kendisinden geldi ve blok zincirini durdurduğunu açıkladı.

Terra resmî Twitter hesabının konu hakkındaki açıklaması:

Terra blok zinciri, 7603700. blokta resmen durduruldu. Terra validatörleri, şiddetli $LUNA enflasyonunu ve önemli ölçüde azaltılmış saldırı maliyetini takiben yönetişim saldırılarını önlemek için Terra zincirini durdurmaya karar verdiler.

Bunun üzerine Terra (LUNA) validatörleri, ağın tekrar başlatılması için çalışmalara başladı. Kısa bir sürenin ardından validatörlerin, ileriki yetkilendirmeleri devre dışı bırakmak için bir yama uygulamaya çalıştığı ve ağı birkaç dakika içinde yeniden başlatmak için koordine olacakları açıklandı.

Terra (LUNA) yaklaşık 45 dakika önce yeni yamasını github’da yayımladı ve tekrar açıldı. İleride bir güncellemenin daha yayımlanması bekleniyor.

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Garen Varjabetoğlu tarafından yazıldı.

Fransa'da, Nice Sophia Antipolis Üniversitesi'nde Ekonomi-Yönetim bölümünden mezun oldum. Fransızca ve İngilizce dillerine hâkimim. Bir süre özel sektörde çalıştıktan sonra, blokzinciri teknolojisiyle tanıştım ve kendimi bu alanda geliştirmekteyim.

trust wallet

Trust Wallet: Sahte Token’lardan Kaçınmak

Dünyanın İlk Metaverse Etkinlik Hekatonu