içinde

Terra (LUNA) 1,5 Milyar Dolar Değerinde Bitcoin Satın Aldı

Terra blok zincirinin arkasındaki ana kuruluş Luna Foundation Guard, 1.5 milyar dolarlık Bitcoin daha satın aldıklarını duyurdu. Şu sıralar Bitcoin (BTC) fiyatında ciddi bir düşüş gözlemlenmekte. Bu yazı hazırlandığı sırada Bitcoin yaklaşık 36.500$’dan işlem görüyor. LFG, bu düşüşten faydalanmak istemiş gibi görünüyor.

Luna Foundation Guard 10 milyar dolar değerinde Bitcoin’e sahip olma hedefine hala uzak olsa da bu satın alma ile hedefine biraz daha yaklaşmış oldu. Luna kuruluşlarının portföyünde toplam 3,5 milyar dolar olduğu belirtiliyor. Terraform Labs’ın kurucu ortağı ve CEO’su Do Kwon, 10 milyar dolar değerinde Bitcoin’e sahip olma hedeflerine 2022 yılının üçüncü çeyreğinde ulaşılmasını planlıyor.

Luna’nın böyle bir rezerv oluşturma sebebi ise yerel stablecoin’i TerraUSD’yi (UST) desteklemek, likiditesini artırmak.

Terraform Labs’ın kurucu ortağı ve CEO’su Do Kwon:

“İlk defa, Bitcoin standardını gözlemlemeye çalışan sabitlenmiş bir para birimi görmeye başlıyorsunuz. Yabancı rezervlerin çoğunu dijital bir yerel para birimi biçiminde tutma konusunda önemli bir adım.”

Kwon, mevcut para piyasasının aşırı para basımı ve oldukça siyasallaşmış para politikalarıyla nasıl çarpık göründüğünü de ifadelerine ekliyor.

Duyuruya göre LFG, Genesis Trading ve Three Arrows Capital ile OTC yoluyla 37.863 BTC (1,5 milyar $) satın aldı. 1.5 milyar doların 1 milyar doları Genesis’den, diğer 500 milyon doları Three Arrows Capital’den satın alındı.

TerraUSD (UST) İlk 10’a Girdi

Terraform Labs’ın yerel stablecoin’i TerraUSD (UST), 18,6 milyar dolarlık piyasa değeriyle kripto para sıralamasında ilk 10’a girdi. UST aynı zamanda USDT ve USDC’den sonra üçüncü en büyük stablecoin’dir.

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Garen Varjabetoğlu tarafından yazıldı.

Fransa'da, Nice Sophia Antipolis Üniversitesi'nde Ekonomi-Yönetim bölümünden mezun oldum. Fransızca ve İngilizce dillerine hâkimim. Bir süre özel sektörde çalıştıktan sonra, blokzinciri teknolojisiyle tanıştım ve kendimi bu alanda geliştirmekteyim.

Dünyanın İlk Solana Tabanlı NFT Move-to-Earn Projesinde Nasıl Kazanılır?

Bitcoin (BTC) Fiyatında Sert Düşüş! Düşüşün Arkasındaki Nedenler