in ,

Terra Classic’ten (LUNC) Büyük Artış! Terra Geri mi Dönüyor?

Terra Classic (LUNC) fiyatı son 7 günde %176.18 artış yaşadı. LUNC, bu yazının hazırlandığı sıralarda ise son 24 saatteki %41.05’lik artışla 0.00041 dolardan işlem görüyor.

Terra Classic’te (LUNC) son zamanlarda yaşanan fiyat hareketleri, projeye ilgide bir artış olduğunu gösteriyor. LUNA’nın Mayıs ayındaki çöküşünden sonra, Terra Classic (LUNC) işleri düzeltmek için çalışıyor gibi görünüyor. LUNC’nin fiyat hareketi, projeye ilginin arttığını ve kripto balinalarının da LUNC’u yakından takip ettiğini gösteriyor.

Haziran ayının son haftasında, LUNC bir fiyat artışı gördü ve yaklaşık %180 oranında bir artış yaşadı. LUNC, o zamandan beri bu kazanımların yarısından fazlasını kaybetti ancak analistlere göre yavaş yavaş geri dönüş yapıyor gibi görünüyor.

Terra topluluğu; burn, stake etme, proje oluşturma, ekosistem eğitimi ve yönetişim yoluyla fiyatları kurtarmayı hedeflerken tüm Terra token’ları büyük bir ralliye tanık oluyor. Özellikle Terra Classic (LUNC), günlük 2 milyar doları aşan işlem hacmiyle yatırımcılardan büyük ilgi gördü. LUNC fiyatı bir günde %70’in üzerinde artış yaşadı.

Terra Classic (LUNC) fiyatı, topluluk desteğinin yanı sıra topluluk LUNC token’ları yakmaya ve stake etmeye devam ettikçe yükseliş ivmesi kazandı. LUNC fiyatında yaşanan ralli, fiyatı haftalık en düşük 0,001524 dolardan 0,000447 dolara kadar yükseltti. Topluluk fiyatları 0,0005 doların üzerine çıkarmayı hedeflerken günlük işlem hacmi 2 milyar doların üzerine çıktı. Son 24 saatte işlem hacmi, mevcut işlem hacmi olarak 2,78 milyar dolar ile %550’nin üzerine çıktı.

Topluluk, yükseliş ivmesi devam ederse 0,01 dolarlık kısa vadeli hedefin bu ay yakalanabileceğine inanıyor. Topluluk şimdiye kadar 3.5 milyardan fazla LUNC token’ı yaktı ve 528.8 milyardan fazla LUNC stake etti. İlginç bir şekilde, son 24 saat içinde 400 milyondan fazla LUNC token’ı yakıldı ve son 24 saatte 28 milyar LUNC stake edildi.

Aslında, KuCoin’in LUNC token’larının bitmesiyle birlikte, 1 milyar doların üzerindeki işlem hacmi sadece Binance’ten geldi. Ayrıca, %1,2 yakma vergisi teklifinin 12 Eylül Pazartesi günü açıklanması bekleniyor. Son zamanlarda Terra, fiyatların önemli ölçüde yükselmesine neden olan yönetim teklifleri, yükseltmeler, yakma, staking vb. etkinlikleri duyurdu.

LUNC

Terra, topluluğu tüm yönetişim etkinlikleri hakkında bilgilendiren yeni bir Yönetişim Uyarı Botu’nu kullanıma sundu. Çok beklenen %1,2 yakma vergisi teklifi, LUNC token’larının burn edilme oranını arttıracak. Bu nedenle topluluk Terra Classic’te (LUNC) yükselişte. Bu arada, LUNA ve USTC de sırasıyla %9 ve %26 artarak güçlü bir şekilde işlem görüyor.

FTX ve Binance Değişiklikleri 

FTX dün, 12 Eylül’den itibaren FTX Cüzdanına Terra Classic (LUNC) ve TerraClassicUSD (USTC) para yatırma ve çekme işlemlerini askıya aldığını duyurdu. Ayrıca, FTX, Anchor Protocol desteğini sonlandıracak ve ANC token’ını listeden kaldıracak. Ancak kullanıcılar, LUNC ve USTC token’ları için “dönüştürme işlevini” desteklemeye devam edebilir. Ek olarak Binance, Terra Classic (LUNC) ve TerraClassicUSD (USTC) para yatırma ve çekme işlemlerini 7 Eylül’de askıya alıyor. Shuttle Bridge’in kapatılması, Ethereum ağı aracılığıyla Terra Classic (LUNC) para yatırma ve çekme desteğini sona erdiriyor. Ancak LUNC ve USTC için spot ve piyasa ticareti ve Binance Earn hizmeti çalışmaya devam edecek.

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir.

Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz.

Ethereum Name Service (ENS)

Ethereum Name Service (ENS) NFT Hacmi Neden Artıyor?

TrustFi Haftalık Raporu: 29 Ağustos – 4 Eylül