in , ,

Terra CEO’su Do Kwon’dan Açıklama! BTC’leri Ne Yaptılar?

Terra, LUNA

TerraUSD (UST) değeri düşerken Terra CEO’su ve Luna Foundation Guard, stablecoin ile ilgili piyasa endişelerini gidermek için Bitcoin ve UST’de 1,5 milyar dolar hazırladığını söylüyor.

ABD dolarına (USD) sabitlenmek üzere tasarlanmış bir stablecoin olan UST, geçtiğimiz gün yaklaşık %40’a yakın bir düşüşle 0.6065$’ı gördü. Yazı yazıldığı sırada ise 0.8929$’dan işlem görmektedir.

USD’ye eşit bir değer tutmak için tasarlanmış olsa da UST dün çökmeden önce cumartesi günü 1 doların altına düşmüştü.

Terra (LUNA) ekosistemini desteklemek için kurulmuş kâr amacı gütmeyen bir kuruluş olan Luna Foundation Guard (LFG), “UST sabitleyicisinin istikrarını ve daha geniş Terra ekonomisini proaktif olarak savunacağını” söyledi.

UST, Terra

Sonuç olarak, LFG Konseyi aşağıdakileri yürütmek için oy kullandı:

  • UST sabitleyicinin korunmasına yardımcı olmak için OTC (tezgâh üstü) ticaret firmalarına 750 milyon dolar değerinde BTC ödünç vermek
  • Piyasa koşulları normalleştikçe BTC biriktirmek için 750 milyon UST kredi vermek

Trader’lar, hem #1 hem de #2’yi elde etmeye yardımcı olmak için piyasanın her iki tarafındaki sermayeyi alıp satacaklar ve sonunda, piyasa koşulları giderek istikrar kazandıkça LFG Rezerv havuzunun (BTC cinsinden) paritesini koruyacaklar.

Terraform Labs CEO’su Do Kwon, mart ortasında TerraUSD’yi destekleme çabasının bir parçası olarak 10 milyar dolar değerinde Bitcoin rezervi biriktirme planını duyurdu. LFG 1,6 milyar dolardan fazla BTC satın aldı. Ancak iddialara göre geçtiğimiz gün bu cüzdandan 42,530 BTC çıkışı oldu.

Ancak CEO Do Kwon , LFG’nin “Bitcoin pozisyonundan çıkmaya çalışmadığını” savundu.

“Amaç, bu sermayeyi profesyonel bir piyasa yapıcının elinde şu şekilde elde etmektir:

1) Fiyat < sabit ise UST satın alın

2) Fiyat >= sabit ise BTC satın alın

Böylece UST etrafındaki likiditeyi önemli ölçüde güçlendiriyor.

UST alım ve satımları şu anda anlamlı bir yönlü olmasa da, mevcut piyasada konuşlandırılmaya hazır sermayeye sahip olmanın değerli olduğunu hissettik.

Piyasalar düzeldikçe, kredinin bize BTC olarak ödenmesini ve toplam rezervlerimizin büyüklüğünü artırmayı planlıyoruz” dedi.

UST

Piyasa yapıcılara göre, Bitcoin rezervleri, Curve gibi platformlarda UST dolar sabitleyicisini savunmak için kullanılıyor. Ve kullanıcıların UST ile dolar sabitli USDC ve USDT sabit paraları gibi diğer para birimleri arasında ticaret yapmalarını sağlıyor.

Şu anda müşterilerin doğrudan Bitcoin için UST veya LUNA talep etmelerinin bir yolu yok. Yine de, Terra’nın Bitcoin rezervlerini akıllı sözleşmelere entegre etme planları var ve LFG rezervleri ile Terra’nın zincir üstü mint ve yakma mekanizması arasında doğrudan bir bağlantı yoktur.

Son 24 saatte LUNA %62.14 düştü. Bu yazı yazıldığı sırada 30.61$’dan işlem görmektedir.

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz.

MES tarafından yazıldı.

Bitcoin

Bitcoin (BTC) Düşüşleri Durdu mu? I Güncel Fiyat Analizi

El Salvador, Bitcoin

El Salvador BTC mi Sattı?