içinde ,

Terra CEO’su Do Kwon, LUNA Burn İçin Cüzdan Paylaştı

Terra, LUNA

21 Mayıs’ta, Terra’nın CEO’su ve kurucusu Do Kwon, bir Twitter sohbetinde, yatırımcıların LUNA token’larını yakmak için gönderebilecekleri bir cüzdan adresi yayınladı.

Tweet hızla Do Kwon’un en çok etkileşime giren tweet’lerinden biri haline geldi ve yayınlanan cüzdan adresi çok hızlı bir şekilde yaklaşık 280 milyon adet LUNA token’ı aldı.

Do Kwon’un yakım için paylaştığını ifade ettiği cüzdan adresine gönderilen toplam LUNA miktarı 289 milyona kadar, toplam işlem sayısı ise 2.719’dur. Yani tek bir işlemde yakmak için gönderilen ortalama token sayısı yaklaşık 107.000 LUNA’dır.

Bu cüzdan adresinin yayınlanmasından iki gün sonra, 23 Mayıs’ta Do Kwon, LUNA token’larını bu cüzdan adresine göndermenin token’ları kaybetmekten başka bir anlam ifade etmediğini açıkladı.

21 Mayıs’tan 23 Mayıs’a kadar Do Kwon’un paylaştığı cüzdan adresine 254 milyon adet LUNA gönderildi. Do Kwon’un 23 Mayıs’ta yukarıdaki tweet’i atmasının ardından ise 25 milyon adet LUNA token’ı gönderildi.

Token burn (yakma) uygulaması, bir projenin token’larının bir kısmını kalıcı olarak dolaşımdan kaldırması ve onları sıfır adresine göndermesi ve esasen onları ortadan kaldırmasıdır. Token’ların kendileri ya topluluktan geri satın alınır ya da talep ve arz dinamiklerini değiştirmek ve fiyatı etkilemek için mevcut havuzlardan çıkarılır.

Terra token’ı olan LUNA bu yazı yazıldığı sırada 0.0001619$’dan işlem görmektedir.

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz.

Merve Sait tarafından yazıldı.

KoinSaati İçerik Editörü

Bitcoin, Ayı,

Scott Minerd: Bitcoin 8.000 Dolara Düşebilir!

2022’de Takip Edilmesi Gereken 4 Layer-1 (L1) Kripto Projesi | Bölüm 1