in

Terra 832 Milyon USD Değerinde LUNA Yaktı

Columbus-4’ün Columbus-5’e başarılı geçişinin ardından, Terra protokolünün başlangıcından bu yana Terra’nın en cesur ve en önemli ana ağ yükseltmesi artık resmi olarak yayında.

Col-5, Terra ekosisteminin değeri daha iyi yakalaması, varlıkları zincirler arasında taşıması ve canlı bir TeFi ekonomisinin temelini oluşturması için sayısız boyutun kilidini açıyor.

Columbus-5’teki Terra protokolündeki en dikkate değer değişikliklerin çoğu, LUNA topluluğundan geldi. Son birkaç aydaki zincir üstü topluluk oyları, Terra protokolünün birçok yönünü değiştirecek olan önemli bir ana ağ yükseltmesi olan Columbus-5’te toplandı.

En önemlisi, bu, Columbus-5’in Terra ekonomi mekaniğini arz tarafında yeniden yapılandırmasının neden olduğu ekonomik değişiklikleri içerir.

İlk keskin gelişme ise Columbus-5’in Genesis Blok’unda gerçekleşti. Yaklaşık 832 milyon USD değerinde LUNA yakılarak LUNA arzının deflasyonist bir gün geçirmesini sağladı.

Kriptoparalar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Semih Yiğit tarafından yazıldı.

Galatasaray Üniversitesi'nde Ekonomi bölümü öğrencisi olan Semih, Fransızca ve İngilizce dillerine hakimdir. Blokzinciri, merkeziyetsiz finans, teknoloji ve yazılım alanlarında kendini geliştirmekte ve bu alanlarda içerikler üretmektedir.

Bitcoin

El Salvador, Bitcoin Madenciliği İçin Jeotermal Enerjiden Yararlanacak

Justin Sun

Justin Sun Tarafından “Distopik Sanattan Yeni İlkel Sanata NFT İle Rönesans” Yazısı