içinde ,

Terra 2.0 Yayında!

Terra’nın yeni blokzincirinin merakla beklenen lansmanı,  28 Mayıs’ta gerçekleşti. Ağ ilk bloğunu oluşturdu ve ek hizmetlerin yakında hayata geçmesi bekleniyor.

Terra’nın ekibi, yeni zincirin resmen yayına girdiğini ve şimdiden blok ürettiğini resmi Twitter hesabından duyurdu. Ve şunları belirtti:

Yepyeni Terra blokzincirinin 1. Blok (“Phoenix-1” zincir kimliğine sahip)’u resmi olarak 28 Mayıs 2022’de 09.00 TSİ’de üretildi!

Ekip ayrıca, yatırımcıların liquid LUNA’ları ile tercih edilen doğrulayıcılarla staking yapmak, ödüller kazanmak gibi “birden fazla şey” yapabildiklerini de söyledi.

Terra 2.0 bir fork değil yeni bir zincir. Bu nedenle klasik zincirdeki merkeziyetsiz uygulamaların yeni blokzincirini yeniden başlatmaları gerekecek.

Yatırımcılar tarafından en çok merak edilen ise LUNA airdrop’unun desteklenip desteklemediğidir. Çoğu borsa LUNA airdrop’unu desteklediğine dair açıklamalarda bulundu. Bu borsalar arasında; Binance, FTX, Bybit, Huobi, KuCoin, Bitrue, Bitfinex, GateIO, Nexo gibi isimler bulunmaktadır.

LUNA airdrop’u için yatırımcıların airdrop’larının bir kısmını şimdi alacağını ve geri kalanının belirli bir süre boyunca kazanılacağını belirtmekte fayda var.

Duyuru, LUNA token’ları için uygun olan kişilerin, Terra station tarayıcı uzantıları aracılığıyla yeni Phoenix 1 ağını seçerek cüzdan bakiyelerini kontrol edebileceklerini ekliyor. Terra’nın kurucusu Do Kwon şunları yazdı:

$LUNA (veya bazı borsaların dediği gibi $LUNA2) token bakiyelerinizi görüntülemek için Terra station’a giriş yapmanız ve sayfayı yenilemeniz yeterlidir.

IBC ve diğerlerinden gelen yeni kullanıcılar için, aynı adrese sahip bir station cüzdanı oluşturun ve station kalan adımlarda size yol göstermelidir.

https://finder.terra.money/ cüzdan bakiyelerini görüntülemek için çalışır durumda olmalıdır.

Kriptoparalar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz.

Merve Sait tarafından yazıldı.

KoinSaati İçerik Editörü

ABD Senatörü, Kripto Yasa Taslağını Yayınladı

NFT Dolandırıcılarından Nasıl Kaçınabiliriz?