in ,

Terra 2.0 (LUNA) %70 Düştü! Düşüş Devam Edecek mi?

Terra 2.0 (LUNA) fiyatı, bir haftada yaklaşık %70 düşüş yaşayarak 8 Haziran Çarşamba günü tüm zamanların en düşük seviyesi olan 3.34 $’a kadar geriledi.

Terra 2.0 (LUNA), bu yazının hazırlandığı saatlerde ise son 24 saatteki %11.55’lik düşüşle 3.73 $’dan işlem görüyor.

Piyasa baskısı, Terraform Labs ve Do Kwon üzerinde devam eden soruşturmalar ve yatırımcıların Terra’ya karşı azalan güveni, fiyatın düşmesine sebep olan başlıca faktörler gibi görünüyor.
Terra 2.0 (LUNA) fiyatı, 28 Mayıs’ta listelendiği gün %80 düştükten sonra 31 Mayıs’ta 10 $ seviyesine çıkmayı başarmıştı. Ancak; LUNA fiyatı o zamandan beri toparlanamadı ve sürekli olarak düşüyor.

LUNA fiyatı, 8 Haziran’da düşmeye devam ederek tüm zamanların en düşük seviyesine geriledi. Geçen hafta yaşanan piyasa baskısı, çoğu insanın airdrop LUNA token’larını değer kaybetmeden satmasına yol açtı. Terra 2.0 token’ı LUNA sadece bir hafta içinde yaklaşık %70 düştü ve bu da yatırımcılar arasında FUD yarattı.

Terra’nın kurucusu Do Kwon, Twitter profilini özel hale getirerek yalnızca takipçilerinin tweet’lerini okumasına ve yanıtlamasına izin verdi. Terra’nın geçen haftalarda yaşadığı büyük çöküş kripto piyasasında büyük sıkıntılara yol açmıştı. Terra’yı yeniden canlandırma planı olan Terra 2.0 ise nihayetinde yatırımcıları ve kripto topluluğunu çekmeyi başaramadı.

Kripto meraklıları ve analistler ise Terra 2.0’ı, Terra’daki orijinal yatırımcıların yaşadığı ağır kayıplar göz önüne alındığında, canlanma planının büyük ölçüde başarısız olabileceği konusunda uyarmıştı. Terra 2.0 için şu anda bu gerçekleşiyor gibi görünüyor.

Teknik göstergeler ise Terra 2.0’ın (LUNA) birkaç gün içinde 1,5 doların altına düşebileceğini gösteriyor. Terra ağındaki ve kripto piyasasındaki ticaret hacmi önemli ölçüde azaldı, bu da yatırımcıların token’a olan ilgisini kaybettiğini gösteriyor. Terra’nın eski blockchain’i olan Terra Classic (LUNC) ise bu yazının hazırlandığı sıralarda son 24 saatteki %13.84 düşüşle 0.00006204 $’dan işlem görüyor. Ayrıca; Terra ağının başka bir başarısız ürünü olan TerraClassicUSD (USTC), bu yazının hazırlandığı sıralarda son 24 saatteki %15.23’lük düşüşle 0.01233 $’dan işlem görüyor.

Eski Terra ekibi, yeni bir Terra 2.0 yönetişim forumuna yükseltildi. Temel özellikler arasında Terra Station wallet’le oturum açma, istenmeyen e-postalardan kurtulmak için konular arası token geçişi, tartışma, sezgisel ve düzenli arayüz ve yönetişim süreci aşamalarının iyileştirilmiş etiketlemesi yer alıyor.

Ayrıca, insanlar Classic blockchain’inde Terra Classic ağı için yönetişim forumuna erişebilir. Bu plan, Terra 2.0 ve Terra Classic arasındaki karışıklığı önleme planlarını takip ediyor. Ekip ayrıca Terra Classic için yeni bir Twitter tanıtıcısı ve Terra 2.0 için yeni bir Telegram sohbet grubu başlatıyor.

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz.

ChainLink (LINK), Cardano (ADA) ve Gala (GALA) Fiyat Analizleri I 08.06.2022

PayPal, Kullanıcıların Kripto Paralarını Artık Başka Platformlara Aktarmasına İzin Veriyor