in ,

Temmuz Ayının Önemli Kripto Etkinlikleri

Kripto

Bu yazımızda Temmuz ayı boyunca gerçekleşmesi beklenen önemli gelişmeleri sizler için kaleme alacağız.

Celsius (CEL)

2022 yılının Temmuz ayında iflas eden kripto para kuruluşu Celsius, 1 Temmuz 2023’te tüm altcoin varlıklarını Bitcoin ve Ethereum’a dönüştürdü.

Woo Network (WOO)

Yatırımcıları, borsaları, kurumları ve DeFi platformlarını birbirine bağlayarak, kullanıcıların daha derin bir likiditeye ulaşmasını sağlayan likidite ağı Woo Network, 3 Temmuz 2023’te önemli platform güncellemeleriyle WOO X2.0’ı piyasaya sürdü.

Tether (USDT)

Tether Limited ekibi tarafından paylaşılan resmi duyurunun ardından, en büyük stablecoin olan USDT, 3 Temmuz 2023’te KAVA Chain üzerinde piyasaya sürüldü.

Binance (BNB)

Portekizli ünlü futbolcu Cristiano Ronaldo, 3 Temmuz 2023’te yeni NFT koleksiyonu olan ForeverCR7:GOAT’ı Binance NFT üzerinde piyasaya sürdü.

Lukso (LYX)

Lukso, LYXe’yi LUKSO ana ağında LYX’e taşımak için geçip köprüsü lansmanını gerçekleştirdi. Lansman, 4 Temmuz 2023’te tamamlandı.

dYdX (DYDX)

Kullanıcıların ödünç verme, ödünç alma, marjin ticareti, sürekli sözleşmeli ticaret ve spot ticaret gibi DeFi hizmetlerine erişebildiği dYdX, dYdX v4’ün halka açık testnet’ini 5 Temmuz’da başlattı.

Constellation (DAG)

Yönlendirilmiş asiklik grafik mimarisi kullanarak, teoride sonsuz ölçeklenebilirlik sunacak bir konsensüs yaratmak üzere çalışan Constellation, IntegrationNet’in resmi sürümünü 10 Temmuz’da yayına alacak.

Kava (KAVA)

Kava 14 testnet’in başarıyla başlatılmasının ardından ana ağ 12 Temmuz’da piyasaya sürülecek.

KuCoin (KCS)

KuCoin, kullanıcıları için zorunlu olacak KYC sürecini 15 Temmuz’da başlatacak.

Hatom Protocol (HTM)

MultiversX ağı üzerinde inşa edilen ilk likidite protokolü Hatom, xLaunchpad üzerinden HTM halka açık satışını gerçekleştirecek. Satış işlemlerinin 18-19 Temmuz arasında gerçekleşmesi bekleniyor.

Stride (STRD)

Cosmos blok zinciri üzerinde çok zincirli bir likit stake platformu olan Stride, 19 Temmuz’da Cosmos Ekonomik Bölgesine katılacak.

Radix (XRD)

Birinci katman bir protokol olarak DeFi işlemlerinde çözüm sağlayan Radix, 31 Temmuz tarihinde Babil yükseltmesini gerçekleştirecek.

Humans.AI (HEART)

HumansAI’nin Web3 AI yardımcısı BrainBrain, Temmuz ayı içerisinde Humans blockchain üzerinde piyasaya sürülecek.

Stader (SD)

Stader, üçüncü tarafların bileşenlerinden yararlanabilmeleri ve özel çözümler üretebilmeleri için akıllı sözleşmeler sunmaktadır. Platform, Temmuz ayı içerisinde sınırsız ana ağını başlatacak.

Maple Finance (MPL)

Maple Finance, Temmuz ayı içerisinde Maple Direct adlı doğrudan kredilendirme kolunu faaliyete alacak.

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir.

Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz. 

Onur Çaliş tarafından yazıldı.

Beykent Üniversitesi, Radyo ve Televizyon Programcılığı bölümünden 2020 senesinde mezun oldum. Başkent İletişim Akademisi'nde Diksiyon, Sunuculuk ve Spikerlik eğitimi aldım. Stajımı China Radio International bünyesinde tamamladım. Kripturk ile başladığım profesyonel çalışma hayatıma Bitlo Teknoloji ve Coinkolik ile devam ettim. Şu anda ise Koinsaati çatısı altında editörlük ve sunuculuk yaparak devam etmekteyim.

Haziran Ayının En Değerli NFT’leri

Haziran Ayının Öne Çıkan Funding Round Etkinlikleri