in ,

Temmuz Ayının Önemli Kripto Etkinlikleri (2)

Bu yazımızda Temmuz ayı boyunca gerçekleşmesi beklenen önemli gelişmeleri sizler için kaleme alacağız.

Zilliqa (ZIL)

Zilliqa, birçok blok zincirinin karşılaştığı ölçeklenebilirlik sorunlarını çözmek için tasarlanmış açık bir blok zinciridir.

Proje, ağın performansını optimize etmek ve zincirler arası işlevleri güçlendirmek için tasarlanmış çeşitli iyileştirmeler ve yeni özellikler sunmak adına v9.2 yükseltmesini başarıyla tamamladı. Yükseltme işlemi 5 Temmuz 2023’te gerçekleşti.

Flow (FLOW)

Flow, yeni nesil oyun ve uygulamalara altyapı sağlayan bir blok zincir ağıdır.

 

Proje, 5 Temmuz tarihinde gerçekleştirdiği staking akıllı sözleşme yükseltmesi ile birlikte yeni güncellemeler gerçekleştirdi. Bu güncellemelere göre 50 FLOW’dan daha az hisseye sahip olan tüm delegatörler bir sonraki çağın sonunda tokenlerini stake edemeyecekler.

dYdX (DYDX)

Kullanıcıların ödünç verme, ödünç alma, marjin ticareti, sürekli sözleşmeli ticaret ve spot ticaret gibi DeFi hizmetlerine erişebildiği dYdX, dYdX v4’ün halka açık testnet’ini 5 Temmuz’da başlattı.

Dash (DASH)

Dash, açık kaynaklı ve Bitcoin protokolünden çatallanan bir kripto para birimidir. Projenin daha önce gerçekleştirmesi beklenen ama ufak aksaklıklar nedeniyle 5 Temmuz’a sarkan v19 hard fork güncellemesi başarıyla tamamlandı.

Amerika Birleşik Devletleri

5 Temmuz’da açıklanması beklenen FOMC tutanaklarının ardından gözler 7 Temmuz’da açıklanacak olan ABD işsizlik oranına çevrildi. Bu tarz makroekonomik verileri takip etmek, kripto para piyasalarında yatırım yapmak için oldukça önemlidir.

Hedera (HBAR)

Hedera, merkeziyetsiz uygulamalar oluşturmak ve yönetmek üzere tasarlanmış tamamen açık kaynaklı, halka açık bir ağ ve yönetişim organıdır.

Hedera, Hedera ana ağını 11 Temmuz 2023 de v0.39’a yükseltecek. Yükseltmenin tamamlanmasının yaklaşık 60 dakika sürmesi planlanıyor.

Kava (KAVA)

Kava 14 testnet’in başarıyla başlatılmasının ardından ana ağ 12 Temmuz’da piyasaya sürülecek.

Amerika Birleşik Devletleri

Temmuz ayı içerisinde takip edilecek bir diğer makroekonomik veri de ABD enflasyon oranı olacak. ABD enflasyon oranı 12 Temmuz tarihinde açıklanacak.

World Blockchain Summit

Bu yılın Mart ayında Dubai’de düzenlenen başarılı etkinliğin ardından, World Blockchain Summit (Dünya Blockchain Zirvesi) Singapur’da gerçekleştirilecek.

13-14 Temmuz 2023 için planlanan Singapur Dünya Blockchain Zirvesi, iş birliği ve yatırım fırsatlarını keşfetmek ve blockchain teknolojisi alanındaki son gelişmelerden haberdar olmak için yatırımcıları, işletmeleri, sektör liderlerini ve girişimcileri bir araya getirmeyi amaçlıyor.

KuCoin (KCS)

KuCoin, kullanıcıları için zorunlu olacak KYC sürecini 15 Temmuz’da başlatacak.

xLaunchpad

MultiversX ağı üzerinde inşa edilen ilk likidite protokolü Hatom, xLaunchpad üzerinden HTM halka açık satışını gerçekleştirecek. Satış işlemlerinin 18-19 Temmuz arasında gerçekleşmesi bekleniyor.

Stride (STRD)

Cosmos blok zinciri üzerinde çok zincirli bir likit stake platformu olan Stride, 19 Temmuz’da Cosmos Ekonomik Bölgesine katılacak.

Amerika Birleşik Devletleri

ABD Merkez Bankası (FED), 26 Temmuz tarihinde faiz kararını verecek.

Radix (XRD)

Birinci katman bir protokol olarak DeFi işlemlerinde çözüm sağlayan Radix, 31 Temmuz tarihinde Babil yükseltmesini gerçekleştirecek.

Stader (SD)

Stader, üçüncü tarafların bileşenlerinden yararlanabilmeleri ve özel çözümler üretebilmeleri için akıllı sözleşmeler sunmaktadır. Platform, Temmuz ayı içerisinde sınırsız ana ağını başlatacak.

GMX

GMX, düşük işlem ücretleri ve düşük slipaj oranı ile alım satım işlemlerini destekleyen merkeziyetsiz bir spot ve marjinli kripto para borsasıdır.

GMX borsasının GMX V2 yükseltmesini Temmuz ayı içerisinde yayına alması bekleniyor.

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir.

Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz. 

Onur Çaliş tarafından yazıldı.

Beykent Üniversitesi, Radyo ve Televizyon Programcılığı bölümünden 2020 senesinde mezun oldum. Başkent İletişim Akademisi'nde Diksiyon, Sunuculuk ve Spikerlik eğitimi aldım. Stajımı China Radio International bünyesinde tamamladım. Kripturk ile başladığım profesyonel çalışma hayatıma Bitlo Teknoloji ve Coinkolik ile devam ettim. Şu anda ise Koinsaati çatısı altında editörlük ve sunuculuk yaparak devam etmekteyim.

Ripple’ın (XRP) Düşüş Eğilimi Devam Ediyor

Yapay Zeka Dünyasında Bu Hafta Neler Yaşandı?