in ,

Temmuz Ayı İçerisinde Token Kilidi Açılacak Projeler

Token kilidi açma, herhangi bir fon turu veya projenin diğer fon toplama programlarının şartları altında bloke edilen tokenlerin kilidini açma sürecini ifade eder. Bu yazımızda, Temmuz ayı içerisinde kilidi açılacak önemli projeleri sizler için rehber haline getirdik.

BitDAO (BIT)

Merkeziyetsiz finans (DeFi) odaklı işleyen özerk bir yapı olan BitDAO’nun yerel kripto varlığı BIT, Haziran ayı içerisinde kilidi açılacak olan varlıklar arasında yer alıyor. 80.1 milyon dolar değerinde kilitli bulunan BIT tokenlerin kilidi, 15 Temmuz tarihinde açılacak. Açılması beklenen kilitli varlıklar, toplam arzın %1.88’ini oluşturuyor.

Uniswap (UNI)

Ethereum blok zinciri üzerinde çalışan bir dizi akıllı sözleşmeden oluşan merkeziyetsiz takas projesi Uniswap’in, 43.5 milyon dolar değerinde kilitli varlığı bulunuyor. Toplam arzın %0.83’üne denk gelen bu miktarın 16 Temmuz tarihinde serbest bırakılması bekleniyor.

Aptos (APT)

Dünya çapında çok sayıda kullanıcıya güvenilir ve kullanışlı bir blok zinciri ağı sağlamaya odaklanan Aptos, bu ay içerisinde kilidi açılacak varlıklar arasında yer alıyor. Toplam arzının %0.45’ini oluşturan bu varlıkların 31.6 milyon dolar değerinde olduğu tahmin ediliyor. Kilitli varlıkların 12 Temmuz’da serbest bırakılması planlanıyor.

Apecoin (APE)

Web3 ekosisteminin önde gelen platformlarından biri olan Apecoin’in toplam arzının %1.56’sını oluşturan yaklaşık 29.7 milyon dolar değerindeki kilitli APE, 17 Temmuz tarihinde serbest bırakılacak.

ImmutableX (IMX)

ImmutableX (IMX), Ethereum blockchain ağındaki NFT’ler için ilk Layer-2 protokolü ve ölçeklendirme çözümüdür. Bu ay içerisinde kilit açılımı gerçekleştirecek olan Immutable, toplamda 12.4 milyon dolar değerinde kilitli varlık bulunduruyor. 15 Temmuz tarihinde serbest bırakılması beklenen bu varlıklar toplam arzın %1.74’ünü oluşturuyor.

The Graph (GRT)

Blok zincir ağlarının sorgulanması amacıyla oluşturulmuş bir indeksleme protokolü olan The Graph’ın kilitli varlıkları ise 17 Temmuz tarihinde serbest bırakılacak. Serbest bırakılacak olan miktar, toplam arzın %0.73’ünü oluşturuyor. Bu arz, yaklaşık 81.6 milyon dolar değerinde bulunuyor.

Synthetix (SNX)

Ethereum üzerinde sentetik varlıkların çıkarılmasına olanak tanıyan varlık protokolü Synthetix, Temmuz ayı içerisinde kilidi açılacak varlıklar arasında yer alıyor. 6.34 milyon dolar değerinde kilitli varlığı bulunan Synthetix’in bu varlıkları 15 Temmuz’da serbest bırakması planlanıyor. Serbest kalacak varlıklar, toplam arzın %1.22’sini oluşturuyor.

Kilitli token miktarının açılması varlığın fiyatında düşüş ve yükselişler yaşanmasına sebep olabilir. Eğer ilgili kripto para yeni dolaşıma girecek arz için gerçek bir çözüm üretmemişse dolaşım arzının yeni kilit açılışlarıyla artması talebin aynı hızda artmadığı senaryolarda fiyat düşüşüne neden olur.

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir.

Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz. 

Onur Çaliş tarafından yazıldı.

Beykent Üniversitesi, Radyo ve Televizyon Programcılığı bölümünden 2020 senesinde mezun oldum. Başkent İletişim Akademisi'nde Diksiyon, Sunuculuk ve Spikerlik eğitimi aldım. Stajımı China Radio International bünyesinde tamamladım. Kripturk ile başladığım profesyonel çalışma hayatıma Bitlo Teknoloji ve Coinkolik ile devam ettim. Şu anda ise Koinsaati çatısı altında editörlük ve sunuculuk yaparak devam etmekteyim.

Bitcoin (BTC) Fiyatı 31.500 Doları Hedefliyor

Axelar ve Microsoft Ortaklık Kurdu